Studenckie Noble. "Zgłoś się i otwórz drzwi do kariery"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 13:30
- Zamierzamy pobić zeszłoroczny rekord, dlatego przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do kolejnej odsłony Studenckiego Nobla - ogłasza Kinga Compa z Niezależnego Zrzeszenia Studentów. - Czekamy na nie do 11 kwietnia - dodaje. 
Studencki Nobel to jedyny program stypendialny tworzony przez organizację studencką i skierowany do studentów uczelni wyższych, którzy wyróżniają się ambicją i zaangażowaniem.
Studencki Nobel to jedyny program stypendialny tworzony przez organizację studencką i skierowany do studentów uczelni wyższych, którzy wyróżniają się ambicją i zaangażowaniem. Foto: fongbeerredhot/Shutterstock.com

Od studentów dla studentów

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach. Czwórka jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia. - W tamtym roku otrzymaliśmy 613 zgłoszeń, w tym momencie dobijamy do 500, więc liczymy, że będziemy mieć nowy rekord - mówi wiceprzewodnicząca Zarządu Krajowego NZS. - Chcemy poznać jeszcze więcej zaangażowanych i uzdolnionych studentów.

Nowa kategoria i nowa nagroda

Do konkursu można zgłaszać się w dziewięciu kategoriach: nauki techniczne, sztuka, dziennikarstwo i literatura, nauki przyrodnicze i energetyka, fizyka i astronomia, medycyna i farmacja, nauki społeczne, nauki ekonomiczne oraz działalność społeczna. - W tym roku przyznamy też nagrodę specjalną w kategorii 3W, czyli wodór, węgiel, woda. Chcemy w ten sposób podkreślić, że nie są nam obce problemy współczesnego świata i my też angażujemy się w działania ekologiczne - wyjaśnia gość Czwórki. - W tej kategorii na pewno będą się liczyć wystąpienia na kongresach i konferencjach poświęconych ratowaniu świata, a także działalność w kołach naukowych.

Najwięcej zgłoszeń napływa do kategorii nauk technicznych i dziennikarstwa. - Studenci piszą o dodatkowych konkursach, w których brali już udział, i są dobrze zorientowani, na czym polegają takie inicjatywy. Wielu z nich ma już na swoim koncie pierwsze publikacje, co oczywiście doceniają jurorzy - dodaje rozmówczyni Weroniki Puszkar.

Posłuchaj
10:29 CZWÓRKA Stacja Nauka - studencki nobel 31.03.2023.mp3 Studenckie Noble - szczegóły tegorocznej odsłony konkursu (Stacja Nauka/Czwórka)

Życie po Studenckim Noblu

Co roku laureatów wybiera specjalne jury, złożone z kadry profesorskiej i wykładowców szkół wyższych. - Warto się odważyć i zaprezentować swoje umiejętności, bo Studenckie Noble otwierają drzwi do kariery i stanowią przepustkę do świata biznesu czy nauki - zachęca gość Czwórki. - Dotychczasowi laureaci i finaliści, z którymi cały czas jesteśmy w kontakcie, są najlepszym dowodem, że to się opłaca. Zapraszamy ich na spotkania i warsztaty, podczas których dzielą się doświadczeniem z uczestnikami konkursu. 

Sprawdź też:

Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na naszej stronie. Liczba zgłoszeń jest nieograniczona. Macie na to czas do 11 kwietnia 2023 roku. 

Gala Finałowa Studenckiego Nobla 2022 | Studencki Nobel

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Weronika Puszkar

Gość: Kinga Compa (wiceprzewodnicząca Zarządu Krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów)

Data emisji: 31.03.2022

Godzina emisji: 12.40

kul

Czytaj także

Praktyki studenckie. Co robią studenci szkół wojskowych?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 18:50
Wakacje to nie tylko czas odpoczynku. Dla studentów to także okres praktyk. Przyszli absolwenci szkół wojskowych odbywają je w miejscach niedostępnych dla cywili. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Research Week. Dlaczego warto studiować na Politechnice w Łodzi?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 19:40
Research Week to wydarzenie, na którym Politechnika Łódzka przedstawia swój potencjał naukowy, realizowane projekty i aktywność w międzynarodowej współpracy. W tym roku potrwa ono do 16 marca.
rozwiń zwiń