Studia za granicą - pomoże program mentoringowy Our Future Foundation

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 21:30
Our Future Foundation to organizacja, która pomaga zdolnym młodym ludziom w rekrutacji na światowe uczelnie i wyborze wymarzonej ścieżki kariery. 
Podczas konferencji dla studentów wiele można się dowiedzieć.
Podczas konferencji dla studentów wiele można się dowiedzieć. Foto: shutterstock/Matej Kastelic

Our Future Foundation stawia sobie za cel pomoc w rozwoju edukacyjnym polskiej młodzieży. Wspiera młodych zdolnych Polaków w starcie na najlepsze światowe uczelnie, bez względu na pochodzenie i status finansowy. 


Stypendium Our Future Foundation

Jeszcze do 12 marca trwa nabór do kolejnej edycji Programu Mentoringowego fundacji Our Future Foundation. Uczniowie, których obejmie opieka fundacji będą mieli możliwość aplikować na najlepsze światowe uniwersytety.

 - Sam proces jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową i wypełnić formularz aplikacyjny. Obok podstawowych danych kontaktowych należy podać tam swoje  osiągnięcia oraz pochwalić się wynikami w nauce - mówi Kamil Tomkowicz, członek zarządu Our Future Foundation. - Trzeba także dodać, jaką mamy motywację i plany na przyszłość.


Pochwal się osiągnięciami

W każdej edycji wpływa nawet kilkaset zgłoszeń, spośród nich wybierana jest grupa kilkudziesięciu najbardziej błyskotliwych młodych osób, które są zapraszane na rozmowy finałowe. Jak radzi gość Czwórki najważniejsze, to zwrócić na siebie uwagę i pochwalić się swoimi osiągnięciami.

- Są trzy kategorie takich osiągnięć. Pierwsze to są osiągnięcia naukowe, tu się liczy nie tylko wysoka średnia, ale także wygrane olimpiady, konkursy i udział w kołach naukowych - tłumaczy rozmówca Weroniki Puszkar. - To jest bardzo dobrze postrzegane. Drugą taką odnogą są osiągnięcia bardziej już przedsiębiorcze biznesowo, czyli organizacja własnych projektów. Mogą to być też pierwsze działania zarobkowe.

 


Dodatkowe punkty można otrzymać za działalność społeczną i wolontariat. Jak podkreśla gość audycji, bardzo dobrze jest postrzegany fakt, że kandydat poza tym, że się uczy i rozwija, również poświęca czas, żeby pomagać innym.

 - Konkurencja na światowych uczelniach jest duża, więc pojawiają się także pytania kreatywne, dzięki którym sprawdzamy, czy kandydaci potrafią "siebie sprzedać" i jak przedstawiają swój plan na przyszłość - wyjaśnia Kamil Tomkowicz. - Więc rzeczywiście musimy mieć konkretny pomysł na siebie.


Całoroczne wsparcie i mentoring

W ramach programu, jego laureat może liczyć na pomoc fundacji w wielu aspektach i staje się jej podopiecznym przez cały rok. Dodatkowo ma dostęp i wsparcie mentora. - Najczęściej jest to absolwent lub jeszcze student jednej z najlepszych uczelni zagranicznej na świecie. Ta osoba pracuje z laureatem przez cały rok pod kątem tego, żeby pomagać i tak naprawdę zdecydować, która uczelnia i który kierunek studiów są dla niego najbardziej odpowiednie - opowiada gość audycji. - Mentor pomaga też sprawdzić, jakie są wymagania i kryteria do spełnienia, a potem wspiera przez cały proces aplikacyjny. Jest to rodzaj mentoringu holistycznego.


Posłuchaj
07:41 Czwórka/Strefa Studenta - Our future foundation_07.03.2023.mp3 Kamil Tomkowicz o programie stypendialnym Our Future Foundation (Strefa Studenta/Czwórka)

 

Jak podkreśla Tomkowicz, laureaci również wyjeżdżają na rejs mentoringu oraz korzystają ze wsparcia edukacyjnego takiego jak finansowanie egzaminów, kursów i testów. Fundacja jest także w stałym kontakcie z podopiecznymi, którzy już studiują. - To są osoby, które później bardzo promujemy. W ubiegłym roku organizowaliśmy specjalne wydarzenie - dodaje gość Czwórki. - Staramy się ich też w Polsce pokazywać, żeby inspirowali kolejne młode pokolenia, żeby sięgały wysoko.


Zobacz także:


***

Tytuł audycji: Strefa studenta

Prowadzi: Weronika Puszkar 

Goście: Kamil Tomkowicz (członek zarządu Our Future Foundation)

Data emisji: 07.03.2023

Godz. emisji: 14.35

aw


Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz studiować za granicą? Idź na Our Future Forum

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 22:20
W pierwszy weekend czerwca w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbędzie się konferencja Our Future Forum. - Można będzie się spotkać między innymi z mentorami, studentami zagranicznych uczelni i ekspertami - mówi Michał Mazur, prezes Our Future Foundation. - Uczestnicy dowiedzą się też, jakie wymiany międzynarodowe są dostępne dla studentów oraz licealistów i jak z nich maksymalnie skorzystać.
rozwiń zwiń