Politechnika Warszawska. "Uczelnia wielu możliwości"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 16:20
Za 53 dni matura. Jeśli, ucząc się do egzaminu dojrzałości, zastanawiasz się nad swoją przyszłością, to w podjęciu decyzji o tym, co dalej, może pomóc Międzynarodowy Salon Edukacyjny, na którym zaprezentuje się m.in. Politechnika Warszawska. 
Tradycja Politechniki Warszawskiej - największej i najstarszej uczelni technicznej w Polsce - sięga początków XIX wieku. Dziś to jedna z najnowocześniejszych szkół wyższych w kraju. (zdj. ilustracyjne)
Tradycja Politechniki Warszawskiej - największej i najstarszej uczelni technicznej w Polsce - sięga początków XIX wieku. Dziś to jedna z najnowocześniejszych szkół wyższych w kraju. (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/GaudiLab

- Ta uczelnia daje ogromne możliwości, a Dni Otwarte to najlepsza okazja, żeby się o tym przekonać - mówi Klaudia Dutkiewicz z Samorządu Studentów PW. - Wśród tych najbardziej niezbędnych informacji jest m.in. lista przedmiotów, z których warto jest zdawać maturę, żeby zgromadzić odpowiednią liczbę punktów. Przyszli kandydaci mogą też się dowiedzieć, jak wygląda życie studenckie na Politechnice.   

Politechnika Warszawska - obok dziesięciu innych polskich uczelni - znalazła się w zestawieniu najlepszych uczelni na świecie. Tak zwana "Lista Szanghajska", czyli Academic Ranking of World Universities, to prestiżowy ranking najlepszych szkół wyższych tworzony w oparciu o sześć obiektywnych wskaźników. Pod uwagę bierze się m.in. liczbę absolwentów i pracowników, którzy otrzymali Nagrody Nobla i Medale Fieldsa oraz liczbę najczęściej cytowanych badaczy. Jeśli chodzi o coroczny ranking magazynu "Perspektywy" to warszawska uczenia uplasowała się w nim na trzecim miejscu - po Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Warszawskiem. - Politechnika Warszawska składa się z 20 wydziałów, a każdy z nich jest właściwie odrębnym bytem - wyjaśnia rozmówczyni Weroniki Puszkar. - Mamy też wiele kół naukowych, gdzie studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania. Wśród nich są m.in. Koło Informatyki Stosowanej "Enigma", Koło Naukowe Automatyki i Robotyki "Robomatic" oraz Geodezyjny Klub Sportowy.  

Zobacz też:

Międzynarodowy Salon Edukacyjny odbędzie się w hali EXPO w Warszawie w dniach 10-11 marca 2023 roku. Politechnika Warszawska zaprasza na stanowisko nr 47. - Będą tam nasi studenci i pracownicy oraz prowadzący zajęcia, czyli najlepsze źródło wiedzy o tym, jak wygląda nauka na naszej uczelni. Przedstawimy zasady rekrutacji i jej terminy oraz opowiemy o kierunkach, które można na Politechnice studiować, i o kołach naukowych, do których można się zapisać - dodaje Klaudia Dutkiewicz. Dni Otwarte Politechniki Warszawskiej - w murach uczelni - odbędą się 20 maja. 

Posłuchaj
09:16 CZWÓRKA Stacja Nauka - politechnika 08.03.2023.mp3 Czy studia na politechnice są trudne? (Stacja Nauka/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Weronika Puszkar

Gość: Klaudia Dutkiewicz (Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej)

Data emisji: 08.03.2023

Godzina emisji: 12.40

kul

Czytaj także

Maturzyści 2023 - czy mają równe szanse przyjęcia na studia?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 17:00
Kończy się okres studniówek, a dla tegorocznych maturzystów zaczyna się okres przygotowań do egzaminu dojrzałości. Po zdanej maturze zostaje jeszcze wybrać kierunek studiów. Tu pojawiają się jednak wątpliwości i pytania związane z zasadami rekrutacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia za granicą - pomoże program mentoringowy Our Future Foundation

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 21:30
Our Future Foundation to organizacja, która pomaga zdolnym młodym ludziom w rekrutacji na światowe uczelnie i wyborze wymarzonej ścieżki kariery. 
rozwiń zwiń