Targi technologii w sieci - wystartowały Women in Tech Days

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 11:08
Wystartowała długo oczekiwana, kolejna odsłona targów Women in Tech Days. Tym razem jednak całe wydarzenie zostało przeniesione do sieci. 
Audio
  • Joanna Maraszek opowiada o targach online Women in Tech Days (Stacja Nauka/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Antonio Guillem
kosmonauta 1200.jpg
Wrócił z kosmosu, radzi jak żyć w izolacji

Women in Tech Days to jedno z większych wydarzeń poświęconych kobietom, które interesują się nowymi technologiami. Polecane szczególnie tym, którzy chcą wiedzieć jak rozpocząć pracę w prestiżowych firmach czy poszukującym partnerów do swoich projektów technologicznych. 

- W tym roku musieliśmy skorzystać z gotowego rozwiązania, użyliśmy platformy, na której można odnaleźć konkretne elementy targów Women in Tech Days - mówi Joanna Maraszek z Women in Tech Days. - Na uczestników czeka część networkingowa , dzięki której możliwa będzie krótka rozmowa i wymiana wrażeń - dodaje. 

Całe wydarzeni podzielone jest na 5 stref, w których uczestnicy będą mogli znaleźć porady, wysłuchać przydatnych informacji, nawiązać nowe znajomości. 

- Przede wszystkim na scenie głównej Women in Tech Role Model Session i Tech Talks czyli przemowy na światowej skali poziomie przygotowane przez ekspertów z firm technologicznych - poleca przedstawicielka wydarzenia. Kolejny element to warsztaty: Tech and Soft skill Workshop przygotowane przez ekspertów, którzy opowiedzą o swojej pracy i podziela się najnowszymi informacjami ze świata IT. 

ZOBACZ TAKŻE Czas zawieszenia - egzaminy zawodowe odwołane? >>>

Organizatorki wydarzenia podkreślają, że dominującymi tematy tegorocznego wydarzenia będą: cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja i pomysły, jak robić rozwiązania cloudowe, by były bezpieczne i szybkie. 

Uczestniczki będą też miały okazję skorzystać z 20 minutowych spotkań z mentorami, podczas których wymienia się doświadczeniami, lub zadadzą nurtujące je pytania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Małgorzata Jakubowska

Data emisji: 27.04.2020

Godzina emisji: 12:06

pj

Czytaj także

Inteligentne ule w USA. Pomysł przyjmie się w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 14:05
W Ameryce powstał start-up, który pozwoli monitorować kondycję tamtejszych pszczelich rodzin. W naszym kraju także tworzą się inicjatywy, które mają na celu pomoc tym owadom. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak muzea i galerie ratują życie człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 14:50
O tym, że sztuka korzystnie wpływa na zdrowie, wiadomo od dawna. O ile kiedyś jednak mówiło się o tym w kontekście zdrowia psychicznego, to dziś naukowcy przekonują, że wystarczy raz w roku odwiedzić muzeum, by obniżyć ryzyko przedwczesnej śmierci. 
rozwiń zwiń