Nowy "podatek handlowy". Co się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 11:29
W audycji "Czat Czwórki" porozmawiamy o nowej ustawie o podatku od sprzedaży detalicznej - co zyskają, a co stracą konsumenci?
Istnieje już projekt zmiany ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Wysokość podatku handlowego ma teraz zależeć od powierzchni sklepu, a nie od jego miesięcznych obrotów.
Istnieje już projekt zmiany ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Wysokość podatku handlowego ma teraz zależeć od powierzchni sklepu, a nie od jego miesięcznych obrotów.Foto: Glow Images/East News

Przepisy istnieją już od 1 września, ale jeszcze zanim zostały naliczone pierwsze opłaty, wynikające z nowego obowiązku podatkowego, koncepcja ta została zakwestionowana przez Komisję Europejską, która wezwała Polskę do natychmiastowego jej zawieszenia.

Po godz. 15.40 przyjdzie czas na Piotra Firana z Europejskiego Forum Radiowego, które odbędzie się w Krakowie. Zobacz więcej: Europejskie Forum Radiowe <<<

A w drugiej części audycji zaprosimy Was na Komentarz Międzynarodowy, przygotowany przez Naczelną Redakcję Publicystyki Międzynarodowej.

***

Na "Czat Czwórki" zapraszamy w czwartek (6.10) od godz. 15.05 do 17.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Feed Them Up". Nie marnuj jedzenia - oddaj je innym

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 17:56
- Z naszych doświadczeń wynika, że w stołecznych restauracjach marnuje się sporo jedzenia. Dlatego przekonujemy, że warto przekazywać posiłki organizacjom pożytku publicznego - mówiły Maria Bagińska i Marta Krzesiak z "Feed Them Up".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre sąsiedztwo zaczyna się od "Dzień dobry"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 17:19
Dziś relacje sąsiedzkie układają się bardzo różnie. Czwórkowi goście wskazują na ich przemiany i podkreślają, że uśmiech i zwykłe "Dzień dobry" też mają znaczenie.
rozwiń zwiń