Nowy "podatek handlowy". Co się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 18:00
- Na razie nie zanosi się na wielkie zmiany, gdyby jednak ustawa zaczęła obowiązywać w obecnej formie, jej wpływ na cenę detaliczną towarów będzie znikomy - przekonują eksperci.
Audio
  • Nowy "podatek handlowy" - za i przeciw (Czat Czwórki/Czwórka)
Tym razem w Czacie Czwórki rozmawiamy o nowych regulacjach prawnych dotyczących handlu detalicznego
Tym razem w "Czacie Czwórki" rozmawiamy o nowych regulacjach prawnych dotyczących handlu detalicznegoFoto: Glow Images/East News

Nowy "podatek handlowy" to podatek progresywny, którego skala ma rośnąć wraz ze wzrostem danego wskaźnika. - Objęci tym obowiązkiem są sprzedawcy detaliczni, którzy w danym miesiącu osiagają przychód powyżej 17 milionów złotych - tłumaczy aplikant adowkacki, Marcin Malinowski.

Jednak zanim jeszcze zostały naliczone pierwsze opłaty, wynikające z nowego obowiązku podatkowego, koncepcja została zakwestionowana przez Komisję Europejską, która wezwała Polskę do natychmiastowego jej zawieszenia. Co wzbudziło niepokój komisji i w jaki sposób nowy podatek odbije się na naszych kieszeniach - dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał: Justyna Tylczyńska

Goście: Marcin Malinowski (aplikant adowkacki), Paweł Majtkowski (ekonomista), Maciej Ptaszyński (dyrektor Polskiej Izby Handlu)

Data emisji: 6.10.2016

Godzina emisji: 15.10

kul/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Feed Them Up". Nie marnuj jedzenia - oddaj je innym

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 17:56
- Z naszych doświadczeń wynika, że w stołecznych restauracjach marnuje się sporo jedzenia. Dlatego przekonujemy, że warto przekazywać posiłki organizacjom pożytku publicznego - mówiły Maria Bagińska i Marta Krzesiak z "Feed Them Up".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre sąsiedztwo zaczyna się od "Dzień dobry"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 17:19
Dziś relacje sąsiedzkie układają się bardzo różnie. Czwórkowi goście wskazują na ich przemiany i podkreślają, że uśmiech i zwykłe "Dzień dobry" też mają znaczenie.
rozwiń zwiń