Internet 5G. Co zmieni w korzystaniu z sieci?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 15:17
Jedna milisekunda - tak szybko będzie można przekazać informacje, gdy nastanie era internetu 5G.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/domena publiczna

Specjaliści mówią, że wkroczenie internetu 5G diametralnie zmieni sposób nauczania i oblicze rozrywki. Prace nad projektem wprowadzenia regulacji w tej sprawie właśnie rozpoczęły się w Parlamencie Europejskim. Nie jest to kolejny etap rozwoju internetu w UE, ale zupełnie nowa jego jakość. Ma on ułatwić poruszanie się samochodami autonomicznymi, zdalne przeprowadzanie operacji chirurgicznych czy rozrywkę i naukę w wirtualnej rzeczywistości. UE powinna w miarę szybko go wprowadzić, bo jest już w Japonii, Korei Południowej i w USA.

Na co jeszcze będzie mieć pozytywny wpływ internet 5G? Jakie będzie dawał możliwości zwykłemu użytkownikowi? Między innymi na te pytania odpowiemy w Czwórce.

***

Na "Czat Czwórki" zapraszamy w piątek (27.01.) w godzinach od 15.05-17.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

jsz/kd

Czytaj także

Jak przechowywać dane? "Najlepiej w segregatorze"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 15:30
Płyty CD, pendrivy, karty pamięci mają ułatwić nam życie. Czy są jednak niezawodnymi narzędziami do archiwizowania wspomnień?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe technologie. Co nas czeka w 2017?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 10:07
Inteligentne domy, autonomiczne samochody, rozszerzona rzeczywistość... to tylko niektóre z chodliwych technologicznych nowinek. W "Pierwsze słyszę" sprawdzamy, które z nich już w tym roku mają szanse stać się naszą codziennością.
rozwiń zwiń