X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe taryfy w bankach. Sprawdź, za co zapłacisz!

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 16:41
Opłaty za przelew, za korzystanie w bankomatów i wpłatomatów - to tylko przykłady operacji bankowych, które już wkrótce zdrożeją. Klienci muszą przygotować się również na inne opłaty, także te, o których nie zostaną poinformowani przez bank.
Audio
  • Podatek bankowy. Dlaczego go wprowadzono i za co tak naprawdę zapłacą klienci banków? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Paweł Majtkowski Mamy festiwal podwyżek różnego rodzaju opłat w bankach. To "druga fala" związana z wprowadzeniem podatku bankowego w zeszłym roku

W ubiegłym roku na rynku pojawił się nowy podatek - bankowy, który wynosi 0,44 proc. Banki przerzucają więc koszty na swoich klientów podnosząc opłaty. - W 2016 roku większość banków nie podnosiła opłat. Starały się zwiększać swoją efektywność poprzez zmianę procedur i zwalnianie pracowników - tłumaczył Majtkowski. - Te rezerwy już się jednak wyczerpały. Poza tym choć konkurencja na bankowym rynku - która z reguły jest barierą przed obciążaniem klientów opłatami - wciąż istnieje, w Polsce jest coraz mniejsza przez łączenie się banków, fuzje, i jednocześnie brak nowych graczy na rynku - dodał ekspert.

Jak zaś tłumaczył Tomasz Jaroszek, te opłaty były nieuniknione. - Można zmienić bank, ale to nic nie da, a bez konta bankowego trudno wyobrazić sobie dziś funkcjonowanie - mówił gość Czwórki. W programie rozmawialiśmy także m.in. o tym, ile tak naprawdę kosztuje nas utrzymanie kont w bankach i jakie mamy prawa, a jakie obowiązki wobec tych instytucji. Wysłuchaliśmy także nagrania rozmowy z Przemysławem Barbichem, szefem Związku Banków Polskich, który tłumaczył, skąd wzięły się dodatkowe opłaty w bankach i za co tak naprawdę płacimy.

Słuchacz Czwórki Bank zarabia na tym, że operuje moimi pieniędzmi. Jest jedną z niewielu instytucji, która niczego nie produkuje, a zarabia. Wprowadzanie jakichkolwiek opłat dodatkowych, np. za wpłacanie im moich pieniędzy, jest więc absurdalne

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Tomasz Jaroszek (bloger, Doradca.TV), Paweł Majtkowski (ekonomista Wolfs Private Equity)

Data emisji: 26.01.2017

Godzina emisji: 15.10

kd/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korzystanie z bankomatu za granicą: uwaga na ukryte opłaty

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 10:47
Coraz częściej spędzamy urlopy, ale też weekendy za granicą. Warto więc co jakiś czas sprawdzać koszty związane z korzystaniem z bankomatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-bankowość. Uważaj na cyberzłodziei!

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 19:10
Internetowi przestępcy używają najróżniejszych sposobów na zdobycie dostępu do naszego konta bankowego. Najczęściej rozpowszechniają wirusy, które kradną loginy i hasła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Handel w niedzielę. Należy go zlikwidować?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 17:11
W branży handlowej w Polsce zatrudnionych jest ponad 3,5 mln osób, a więc 26 proc. wszystkich pracujących. Tymczasem w parlamencie trwają prace nad projektem ustawy ograniczającej handel w niedziele.
rozwiń zwiń