Polskie Radio
Section05
prowizja

Bój o korzystniejsze oferty ubezpieczeń dla klientów banków. Tzw. Rekomendacja U ma w tym pomóc

Do lipca 2025 roku banki powinny dostosować swoją działalność do znowelizowanej właśnie przez Komisję Nadzoru Finansowego tzw. Rekomendacji U, chroniącej klientów przed zawieraniem niekorzystnych dla nich polis ubezpieczeniowych. W wielu przypadkach bowiem niemal cała składka przeznaczana była na prowizję dla banku - czytamy w serwisie Prawo.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste KNF banki ubezpieczenia prowizja

Koniec bankowych opłat za oczekiwanie na wpis do hipoteki? Do Sejmu wpłynął projekt ustawy

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy o zwracaniu przez banki klientom opłaty pobieranej przed wpisem hipoteki do księgi wieczystej - informuje "Puls Biznesu". Jego celem jest nakazanie bankom zwrotu opłat i prowizji pobieranych od klientów przed wpisem do księgi wieczystej hipotek, będących zabezpieczeniem udzielonych kredytów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki opłaty prowizja hipoteka kredyt hipoteczny

Zyski banków topnieją w oczach? Instytucje finansowe szukają nowych źródeł dochodu

Jeszcze kilka miesięcy temu eksperci i analitycy finansowy przewidywali, że czeka nas fala podwyżek i dodatkowych opłat za usługi bankowe. Dzisiaj widać wyraźnie, że obawy te stały się rzeczywistością. Banki chcąc zarabiać, coraz głębiej sięgają do kieszeni klientów - na rynku pojawiło się już nawet ujemne oprocentowanie sald na rachunkach.  
Zobacz więcej na temat:  banki inwestycje prowizja koszty oszczędności oszczędzanie GOSPODARKA

Usługi bankowe będą coraz droższe. Instytucje finansowe szukają dodatkowych dochodów

Eksperci i analitycy finansowi są zgodni – czeka nas fala podwyżek i dodatkowych opłat za usługi bankowe. Pandemia koronawirusa i seria obniżek stóp procentowych uszczupliła zyski banków, dlatego teraz chcą odrobić straty, dodatkowo obciążając klientów.
Zobacz więcej na temat:  banki kredyt konsumencki kredyt mieszkaniowy konsument opłaty bankomatowe prowizja oprocentowanie lokata terminowa karta kredytowa GOSPODARKA