Polskie Radio
Section05
opłaty

Zmiany w płatnościach za autostrady

Szykują się zmiany na autostradach. 1 grudnia mają wejść w życie przepisy, które zrewolucjonizują poruszanie się na odcinku A2 między Koninem i Strykowem oraz na A4 od Wrocławia do Sośnicy. Znikają bowiem punkty poboru opłat - wszystko odbywać będzie się poprzez specjalne aplikacje i systemy.
Zobacz więcej na temat:  drogi POLSKA Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy autostrady autostrada a4 autostrada a2 opłata opłaty

Stołeczna uchwała śmieciowa częściowo nieważna. Ekspert: wyrok otworzy drogę innym spółdzielniom

- Wyrok NSA częściowo unieważniający obowiązującą do końca marca tego roku stołeczną uchwałę śmieciową, otworzy drogę innym spółdzielniom do zgłaszania podobnych skarg - uważa dr Krystyna Krzekotowska, kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzania, Pośrednictwa i Wyceny Nieruchomości Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gospodarka odpadami Warszawa opłaty samorząd sąd

e-TOLL. Nowy system opłat za drogi już za dwa dni

Początek października oznacza duże zmiany dla kierowców zawodowych. Tego dnia przestanie działać dotychczasowy system opłat drogowych via-TOLL. Jedynym obowiązującym systemem stanie e-TOLL. Za jego wdrożenie odpowiedzialna jest Krajowa Administracja Skarbowa. Jedno z zrzeszeń przewoźników domaga się przesunięcia zmian argumentując, że system e-TOLL nie jest jeszcze gotowy.
Zobacz więcej na temat:  drogi opłaty POLSKA GOSPODARKA Radio kierowców infrastruktura

Jedziesz na wakacje poza Unię? Sprawdź, jakie pamiątki możesz przywieźć, by uniknąć problemów

Gdy wracamy z wakacyjnego wyjazdu, w naszym bagażu często przewozimy pamiątki z podróży, prezenty, żywność, wyroby tytoniowe i alkohol. To co możemy przewozić przez granicę UE i w jakich ilościach jest ściśle uregulowane. Sprawdź co i w jakiej ilości możesz przewozić przez granicę, żeby nie narazić się na przykre niespodzianki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wakacje granica Unia Europejska Krajowa Administracja Skarbowa opłaty POLSKA LOT