Indonezja. Jedność w różnorodności

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 19:31
- Można odkryć tam swój własny kawałek ziemi - przekonywała w "Czacie Czwórki" Katarzyna Wójcik, biolożka i  podróżniczka, która w Indonezji była już dwa razy i na pewno wróci tam jeszcze nie raz.
Audio
  • Jak się podróżuje po indonezyjskich wyspach? (Czat Czwórki/Czwórka)
Pola ryżowe i wulkaniczne wzgórza - to nieodłączna część krajobrazu indonezyjskiej Jawy
Pola ryżowe i wulkaniczne wzgórza - to nieodłączna część krajobrazu indonezyjskiej JawyFoto: ngupakarti/Shutterstock.com

Indonezja to 17,5 tysiąca wysp, a zaproszona przez Czwórkę podróżniczka szczególnie upodobała sobie Jawę - jej wulkany i ryżowe pola. Pierwszy raz Katarzyna Wójcik była tam na stypendium, a w rozmowie z Piotrem Firanem zdradziła, jak w Indonezji życie studenckie wygląda. - Stypendium umożliwia studiowanie, m.in., języka indonezyjskiego i tamtejszej kultury - opowiadała Katarzyna Wójcik. - Pierwsze dni to integracja, a potem trzeba zadbać o swój własny los - dodała.

Sprawdź też:
wietnam 663.jpg
Podróż po Wietnamie. Kontrasty i podobieństwa

Z drugiego pobytu w Indonezji Katarzyna Wójcik wróciła całkiem niedawno - oprócz jej ukochanej Jawy, chętnym na odwiedzenie tego kraju poleca także Bali i Flores. - Ta druga wyspa to przede wszystkim bajeczna zieleń i plaże. Bali natomiast ma niezwykłą atmosferę. Jest taką indonezyjską hinduistyczną kroplą - zachwycała się Katarzyna Wójcik.

W Czwórce opowiadała też o tym, jak się obchodzi indonezyjski nowy rok, czemu warto spróbować tam owocu guawy oraz kiedy Indonezję najlepiej odwiedzić. W audycji nasza reporterka Ela Burza sprawdziła także, czy stolica Indonezji Dżakarta jest miejscem niebezpiecznym.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Ela Burza

Goście: Katarzyna Wójcik (biolożna i podróżniczka)

Data emisji: 6.02.2017

Godzina emisji: 16.08

jsz/mz

     


 

  

Czytaj także

W Indonezji znajdziesz wszystko...

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 19:25
- Od niezwykle nowoczesnej Dżakarty do kultur plemiennych, których życie nie zmieniło się od tysięcy lat - przekonywał w Czwórce Tomasz Tułak, podróżnik z klubu Om Tramping.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Limonka, ziemniak i świnka morska. Jak smakuje Peru?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 17:50
Peru smakuje bardzo dobrze, a największym przysmakiem jest… świnka morska. - Ta tradycja obecna jest od czasów Inków. Na obrazach przedstawiających ostatnią wieczerzę w peruwiańskich kościołach też to danie gości na stołach - mówi bloger i podróżnik Michał Cessanis.
rozwiń zwiń