Boom na Polskę. Za co świat pokochał nasz kraj?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 17:08
Jak dowodzi badanie przeprowadzone dla Hampton by Hilton - zaczynamy doceniać nasz kraj i jego walory. Prawie trzy czwarte Polaków planuje w tym roku spędzić urlop w Polsce. Do naszego kraju ściąga także coraz więcej obcokrajowców.
Audio
  • Za co obcokrajowcy pokochali nasz kraj, a co się im w nim nie podoba? Dlaczego coraz więcej naszych rodaków wakacje spędza w Polsce? (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Daniel Jedzura

brzeg wiki 1200.jpg
Brzeg nad Odrą. Tu każdy chce wracać

Jak przekonywała w Czwórce Iwona Majewska, pilotka wycieczek, boom na Polskę stał się faktem. - Jest tu mnóstwo miejsc do odkrywania, a z każdym rokiem ich liczba rośnie. Turystyka to potężny segment rynku, a pobyty w ośrodkach na terenie kraju wydłużają się - tłumaczyła. Zaś jak tłumaczył przewodnik Franciszek Bojańczyk wzrost zainteresowania Polską obserwuje się także ze strony obcokrajowców. - Zaczęło się od największych polskich miast: Krakowa, Warszawy i ich okolic. Teraz coraz więcej turystów wybiera "wycieczki specjalistyczne", np. związane z obserwacją ptaków, czy tzw. wyprawy kulinarne - mówił gość Czwórki.

puszcza kampinoska 1200.jpg
Puszcza Kampinoska - ewenement w skali świata

A jakie są słabe strony polskich ośrodków turystycznych? Jak działa w praktyce infrastruktura dla przyjezdnych? O tym mówiliśmy w studiu Czwórki. W programie rozmawialiśmy także o polskich winiarniach, które zaczynają plasować się w światowej czołówce tej branży, a goście Czwórki zdradzili, za co coraz bardziej kochamy polską wieś, oraz dlaczego obcokrajowcy zachwycają się polską naturą, m.in. unikatowymi szlakami rzecznymi. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: Iwona Majewska (wicedyrektor Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, pilot wycieczek), Franciszek Bojańczyk (przewodnik miejski, założyciel Kompanii Środokowoeuropejskiej)

Data emisji: 18.04.2016

Godzina emisji: 15.10

kd/mz

Czytaj także

Racibórz w magnoliach, z Wiatrakami i lataniemi

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 11:00
Racibórz to historyczna stolica Górnego Śląska, gdzie zachowało się wiele cennych zabytków. Wśród nich kolumna maryjna i związana z nią legenda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Laura Dekker. Nastolatka, która opłynęła świat

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 17:40
Urodziła się podczas 7-letniej podróży morskiej swoich rodziców. Pierwsze 4 lata życia spędziła na otwartym morzu, a jako 6-latka dostała pierwszą łódkę. W wieku 14 lat przepłynęła Kanał La Manche, a później wybrała się w samotny rejs dookoła świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróż życia - katamaranem po Amazonce

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 16:41
Bracia Dawid Andres i Hubert Kisiński dokonali niemal niemożliwego - w pół roku pokonali ponad 8 tys km. przez Andy, ale także Amazonką. Ich katamarany to rowery, osadzone na dwóch pływakach o długości 3 metrów. Tę niezwykłą podróż w książce "Przejechać Amazonkę" opisał Piotr Chmieliński.
rozwiń zwiń