Kąpiel z głową. Jak uniknąć tragedii?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 17:40
Ponad 500 osób w ubiegłym roku, 90 już w tym. Statystyki alarmują, że Polacy wciąż nie potrafią korzystać z uroków letniego wypoczynku nad wodą, a liczba wypadków nad wodą jest u nas jedną z najwyższych w Unii Europejskiej.
Audio
  • O bezpieczeństwie nad wodą, kąpielach z głową i opiece nad dziećmi na basenie (Czat Czwórki/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Tilman Ehrcke/Shutterstock.com

Niemal połowa utonięć ma miejsce w okresie od czerwca do sierpnia i spowodowana jest alkoholem. Na szczęście ich liczba sukcesywnie spada, co nie oznacza, że w tej kwestii nie ma już nic do zrobienia. - Rośnie świadomość w społeczeństwie i na pewno przyczyniają się do tego kampanie społeczne propagujące bezpieczny wypoczynek nad wodą - przekonuje Elżbieta Kwiecińska-Prysłopska, koordynatorka akcji "Pływam bez promili".

Czytaj także
dziecko woda 1200 free.jpg
Woda. Ile i z jakimi dodatkami należy jej pić każdego dnia?

Ale alkohol to nie jedyna przyczyna tragedii. Są też inne niebezpieczeństwa. - Rodzice często zapominają o własciwym nadzorze nad dziećmi. Tymczasem dziecko do 7. roku życia, nawet jeśli przebywa na kąpielisku strzeżonym, musi mieć dorosłego opiekuna - zaznacza młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski.  

Jakie jeszcze błędy popełniamy nad wodą najczęściej? Czy dzięki kampaniom społecznym w tym roku znów uda się obniżyć statystyki? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Goście: Elżbieta Kwiecińska-Prysłopska (koordynator akcji "Pływam bez promili", Antoni Rzeczkowski (Komenda Główna Policji)

Data emisji: 21.06.2017

Godzina emisji: 15.08

kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Woda. Ile i z jakimi dodatkami należy jej pić każdego dnia?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 18:43
Ludzki organizm aż w 60 proc. składa się aż z wody i nie może prawidłowo funkcjonować bez odpowiedniego jej spożycia. Dietetycy zalecają picie każdego dnia około 2,5 litra płynów. Świetną alternatywą dla "czystej" wody są własnoręcznie robione wody... smakowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawdziwy dom na kółkach - zaglądamy do kamperów

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 17:36
Podróże camperami to nie tylko sposób na spędzenie urlopu, to także sposób na odkrywanie miejsc w rytmie, który nam najbardziej odpowiada.
rozwiń zwiń