X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak pobudzić apetyt na książki?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 20:26
- Chcemy, by literatura miała w Warszawie serce, które bije w nowy sposób - mówi Paulina Wilk z Fundacji Kultura Nie Boli.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: urbazon/ Shutterstock

Big Book Cafe na warszawskim Mokotowie powstało dzięki porozumieniu Fundacji Kultura Nie Boli z władzami dzielnicy i przy ich wsparciu. Można w niej znaleźć m.in. księgarnię społeczną, czyli specjalne regały, poświęcone książkom, które dostają drugie życie. Plany kawiarni są dość ambitne, a jej inicjatorom zależy na przekraczaniu granic tego, jak do tej pory uczestniczyliśmy w kulturze literackiej.

- Big Book Festival pokazał nam, że polska publiczność jest otwarta na różne nowe eksperymentalne formy bycia z literaturą. To wydarzenie udowodniło nam również, że literatura może być społeczna, wspólnie przeżywana, bardzo aktualna, żywa, gorąca i czytelnicy tego właśnie chcą - opowiada pisarka i aktywistka.

Zgodnie z raportem czytelnictwa przeprowadzonymi przez Bibliotekę Narodową w 2016 roku, Polacy sięgają po jedną książkę rocznie. Tylko co dziesiąty rodak przeczytał siedem i więcej pozycji. Z pesymistycznymi prognozami odnośnie do czytelnictwa Polaków nie do końca zgadza się Sylwia Stano, współautorka kanału poświęconego książkom na YouTube - Książniczki.

- Mnie się wydaje, i wskazują też na to inne badania, że ci, którzy czytają dużo, coraz częściej sięgają po książki. Poza tym, część osób czyta różne lektury w internecie, czego nie uwzględnia raport Biblioteki Narodowej - opowiada.

Jakiego rodzaju twórczość przyciąga młodzież? Po jakie książki sięgają Polacy? Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Elżbieta Burza

Goście: Sylwia Stano (współautorka kanału poświęconemu książkom na YouTube Książniczki), Barbara Maria Morawiec (bibliotekarka), Adrian Sobieszczański (przewodnik warszawski, organizator spacerów m.in. literackich), Paulina Wilk (pisarka, Fundacja Kultura Nie Boli)

Data emisji: 31.08.2017

Godzina emisji: 15.05

sm/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czytasz książki? Podziel się lekturą!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 12:20
- W ciągu dwóch lat na oddziałach dziecięcych w szpitalach w całej Polsce otworzono ponad 400 bibliotek. To wszystko dzięki naszej akcji. W tym roku nieco zmieniamy zasady i ruszamy na podbój oddziałów dla dorosłych - zapowiada Katarzyna Nawrocka z Fundacji "Zaczytani.org".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Holtz: książki czytam nieustannie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 16:26
- Pomysł na akcję "Tu i teraz. Książka" przyszedł mi do głowy zupełnie znienacka. Sporo ostatnio pracuję z mikrofonem, na przykład nagrywając audiobooki, i dlatego wiele osób zwraca uwagę na mój głos. Mówią, że lubią mnie słuchać - opowiada w "Stacji Kultura" aktorka Paulina Holtz.  
rozwiń zwiń