Plus size - kobiecość w każdym rozmiarze

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 15:00
Z jednej strony panuje moda na bycie fit, zdrowe jedzenie, szczupłe sylwetki. Z drugiej - tegoroczny New York Fashion Week udowodnił, że nie tylko chude jest piękne. Czy czeka nas zmiana współczesnego kanonu kobiecego piękna?
Audio
  • Modelki plus size - czy wraca moda na rubensowskie kształty? (Czat Czwórki)
Modelka Joanna Głowacka
Modelka Joanna GłowackaFoto: mat. pras./Justyna Napiórkowska

Na nowojorskich wybiegach przybywa modelek plus size. Przybywa firm specjalizujących się w ubraniach w rozmiarze większym niż 42. Kobiety o obfitszych kształtach pojawiają się na billboardach i w sesjach zdjęciowych. Czy promocja coraz bardziej  krągłych modelek nie jest promocją otyłości? Fotografka Weronika Łucjan-Grabowska, przekonywała, że to szansa dla kobiet, które nie mieszczą się w rozmiarze 36 i mniejszym. - Kobiety noszące większy rozmiar także są piękne. Cieszę się, że współcześnie mamy szansę to piękno pokazać. Z drugiej strony klientki marek odzieżowych mają szansę, żeby zobaczyć jak ubranie prezentuje się na kimś o podobnej budowie ciała - wyjaśniała.

Weronika Łucjan-Grabowska Modelki plus size są osobami, które o siebie dbają. Ich ciała powinny być kształtne 

- Jestem kobietą aktywną, ruch towarzyszył mi od dziecka. Bardzo krzywdzą opinie, że kobieta plus size, jest osobą, która o siebie nie dba - mówiła na antenie radiowej Czwórki modelka Joanna Głowacka.

Czy stereotypy związane z noszonym rozmiarem są nadal aktualne we współczesnym społeczeństwie? Z czego wynika brak akceptacji dla własnego ciała? Czy można pozbyć się kompleksów dotyczących wyglądu? Na ten temat w nagraniu audycji.

Joanna Joanna Głowacka

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: w rozmowie z Anną Depczyńską Katarzyna Skarbek pisząca o tematyce plus size, autorka bloga fajnainiechuda.pl, Joanna Głowacka - modelka Plus Size, Weronika Łucjan-Grabowska - fotografka współpracująca z modelkami Plus Size

Data emisji: 20.10.2017

Godzina emisji: 15.08

ac/mg

Czytaj także

E-palenie - moda czy szansa na pozbycie się nałogu?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 15:00
Czy e-papieros pomaga palaczom, czy im szkodzi? Czy jest bezpieczny dla osób wokół? - do dziś nie wiadomo. Badania trwają, ale nie wygląda to dobrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko XXXS mają anoreksję - bądź czujny

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 09:37
- Przy zaburzeniach odżywiania, kluczową rolę odgrywa poczucie własnej wartości - mówi psycholog Bianca Beata Kotoro. To niska samoocena często jest przyczyną anoreksji, bulimii czy otyłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmetyki domowej roboty. Jak zrobić własny krem?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 16:02
Jogurtowa maska do włosów, kawowy peeling do ciała czy cynamonowy scrub cukrowy. Jak samemu zrobić kosmetyki i czy powinniśmy bawić się w kosmetologa?
rozwiń zwiń