X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyberataki - czy można się przed nimi zabezpieczyć?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:10
Okazuje się, że w przyszłości wojna będzie mogła przenieść się do cyberprzestrzeni, a ataki na nasze bezpieczeństwo będą odbywały się za pomocą skrzynek mailowych.
Audio
  • Cyberataki - czy można się przed nimi zabezpieczyć? (TOP/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/thedigitalartist

Ostatnia afera związana z dużym producentem programów antywirusowych udowodniła coś, o czym specjaliści od cyberbezpieczeństwa wiedzieli od dawna - cyberwojny rozgrywają się niemal 24/h i prawie każda armia na świecie bierze w nich udział. Ppłk Rafał Kasprzyk z Wojskowej Akademii Technicznej wyjaśniał, że należy wspomnieć przynajmniej o dwóch warstwach zagrożeń. - Pierwsza, to warstwa techniczna, czyli ataki na infrastrukturę teleinformatyczną. Każdy taki atak przeprowadza się etapami, które w efekcie prowadzą do uzyskania dostępu do informacji ofiary - taki proces nazywa się łańcuchem "Kill chain".

Drugą warstwą jest płaszczyzna informacyjna, która nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych operacji w "sieci". Ten rodzaj działania polega na polaryzacji społeczeństwa. - Użytkownicy internetu nie mają świadomości, że ulegają wpływom z zewnątrz. Przestrzenią, w której najczęściej dochodzi do tego rodzaju manipulacji są media społecznościowe - mówił w rozmowie z Mateuszem Gołębiewskim.

W audycji m.in. o tym, dlaczego powinniśmy pilnować pamięci przenośnej oraz jak skutecznie bronić się przed cyberatakami. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji:  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem 

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał przygotował: Mateusz Gołębiewski

Data emisji: 24.10.2017

Godzina emisji: 17.14

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piloci dronów. Coraz bardziej poszukiwani?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 11:53
Oferty pracy wskazują na to, że tak, jednak ciągle nie ma jeszcze wielu chętnych do obsługi bezzałogowych statków lotniczych. W Czwórce sprawdziliśmy m.in., czym w Polsce mogą zajmować się "droniarze", co trzeba zrobić, żeby jednym z nich zostać, a także, gdzie dronem latać nie wolno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografowanie samolotów - to są wielkie emocje

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 18:10
- Fotografowanie samolotów to trudna sprawa. Polujemy przede wszystkim na zdjęcie, a nie na samolot. Czasem nawet najlepsza maszyna nie jest gwarantem tego, że zdjęcie będzie doskonałe - przekonuje Sławek Hesja Krajniewiski, pasjonat fotografii lotniczej.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Detoks od internetu - czy jest możliwy?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 13:31
Maciej Dębski z Fundacji Dbam o Mój Zasięg przeprowadził eksperyment - poprosił uczniów z Trójmiasta, by przez trzy dni nie korzystali z żadnych mediów społecznościowych. Udało się, a rok później sam spróbował żyć poza siecią. Jak to się skończyło?
rozwiń zwiń