Życie po korporacji. Mniejsza presja, większy luz?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 17:30
Wielu pracowników korporacji po kilku latach "czelendżowania" rezygnuje z dotychczasowego stylu życia i decyduje się na własny biznes.
Audio
  • Czego uczy praca w korporacji i jakie jest życie po "korpo"? (Czat Czwórki/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Tomek Onyszko Korporacje uczą młodych ludzi pracować. To dobra szkoła, żeby nauczyć się obowiązkowości i dotrzymywania deadlinów

Dla wielu etat w międzynarodowym koncernie był spełnieniem marzeń. Stała praca z benefitami, niezła pensja, konsekwentna wspinaczka po szczeblach kariery. Ale do pewnego momentu. - Znam wiele osób, które postanowiły odejść z korporacji po to, żeby robić coś, co ich bardziej interesuje - mówi Tomek Onyszko.

W tym gronie jest m.in. Magda Pilaczyńska, która przyznaje, że przykleiła się do niej łatka "rzuciła korporację, aby realizować swoja pasję". - Tymczasem dla mnie epizod w korporacji był formą poszukiwania pracy, która najbardziej będzie mi odpowiadać. Przerobiłam różne modele. Wybrałam ten najbliższy mnie, ale zakładam, że są też ludzie, którzy są w stanie polubić pracę w korporacji - tłumaczy.


Czytaj także
mężczyzna laptop plaża 1200x660.jpg
Cyfrowi nomadzi. Kim są, jak żyją i czy spełniają swoje marzenia?

Anna Zacharzewska pracowała w takim modelu zatrudnienia przez 17 lat. - Odeszłam, bo byłam zmęczona. Ale też nie zgadzam się z myśleniem o korporacji jak o jakimś demonicznym miejscu, w którym dzieją się straszne rzeczy - mówi i tłumaczy, dlaczego.

Czego uczy korporacja? Jakie wygląda życie "po niej"? I czy można tęsknić za pracą na etacie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Anna Zacharzewska (autorka książki "Hodowca świń"), Magda Pilaczyńska ("Look At Me Plates.com"), Tomek Onyszko (blog "Onyszko.com")  

Data emisji: 24.11.2017

Godzina emisji: 15.07

kul/mg

Czytaj także

Depresja, a życie zawodowe. Jak przełamywać tabu?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 18:20
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, obecnie depresja znajduje się w czołówce najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, że na świecie cierpni z jej powodu aż 350 milionów osób, w Polsce około 1,5 miliona.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego nie lubimy swojej pracy? Jak to zmienić?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 19:36
Okazuje się, że ponad dwie trzecie naszych rodaków nie lubi swojej pracy, i to nie z przyczyn finansowych. Wygodniejszy dojazd, ale też przyjemniejsza atmosfera to jedne z głównych przyczyn zmiany miejsca zatrudnienia w Polsce.
rozwiń zwiń