Fake newsy i robo-dziennikarze. Rynek mediów czeka kolejna rewolucja?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 18:36
Popularność internetu w Polsce w ciągu 10 lat wzrosła kilkukrotnie. Rośnie liczba subskrypcji serwisów z zasobami video, muzyką i cyfrową prasą, jednocześnie spadają ceny nośników elektronicznych. Jaka będzie przyszłość mediów i czy dziennikarzy zastąpią robo-dziennikarze?
Audio
  • Jaka przyszłość czeka polskie i światowe media? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Pressmaster

komputer internet kobieta.jpg
Mistyfikacje w internecie. Jak dajemy się oszukać?

Czy internet wchłonie media tradycyjne? - Te elementy się przenikają, zwłaszcza w przypadku młodych ludzi. Internet jest pełen wartościowych rzeczy, tylko trzeba umieć je znaleźć - przekonywali goście Czwórki. - Media się zmieniają ewoluują, telewizja i radio się zmieniają, mają swoją konynuację w sieci.

Jak jeszcze internet zmienił tradycyjne media, jak zmienili się sami odbiorcy i w jaki jeszcze sposób nadawcy będą walczyli o ich uwagę? Jak walczy się o prawdę w zalewie fake newsów i kiedy, jeśli w ogóle, dziennikarzy zastąpią robo-dziennikarze?

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"
Prowadzi: Piotr Firan
Przygotował: Michał Piwowarek
Gość:
Anna Miotk (medioznawca), Sebastian Bryks (autor bloga Bryks.it)
Data emisji:
29.01.2018
Godzina emisji: 15.10

kd

Czytaj także

Telewizja przyszłości - oglądanie na żądanie

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 19:00
Statystyczny Polak ogląda telewizję średnio cztery godziny dziennie, a nastolatek - dwie godziny. - To nie oznacza, że młodzi nie oglądają treści telewizyjnych - mówi Jan Wykrytowicz z jednego z serwisów VOD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

(Nie)bezpieczny internet. Jak korzystać z sieci?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 14:52
7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. W Czwórce sprawdzimy, jakie, poza oczywistymi szansami, niesie on niebezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualny świat. Jak bardzo pochłania młodych?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 19:00
Z badań przeprowadzonych przez Centrum Profilaktyki Społecznej wynika, że duża część nastolatków nie rozstaje się ze smartfonem przez całą dobę - 70 procent śpi z telefonem pod poduszką lub tuż obok niego. W szkole podstawowej smartfony ma ponad 62 procent uczniów, w szkole średniej - już 81 procent. Czy to nieodwracalny trend?
rozwiń zwiń