(Nie)bezpieczny internet. Jak korzystać z sieci?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 14:52
7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. W Czwórce sprawdzimy, jakie, poza oczywistymi szansami, niesie on niebezpieczeństwa.
Audio
  • Jakie zagrożenia niesie internet i jak nauczyć dzieci bezpiecznie z niego korzystać? (Czat Czwórki)
Jak chronić najmłodszych przed zagrożeniami internetu? Między innymi to sprawdzimy tym w Czwórce
Jak chronić najmłodszych przed zagrożeniami internetu? Między innymi to sprawdzimy tym w CzwórceFoto: Baronb/Shutterstock.com

Ponad połowa dzieci w wieku od 10 do 15 lat ma urządzenie mobilne z dostępem do sieci. Rodzice przyznają, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo młodych w internecie spoczywa właśnie na nich, ale wielu z nich jeszcze nie wie, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem. Sieć stwarza zagrożenie nie tylko w związku z treściami w niej zamieszczanymi, ale też możliwością uzależnienia się od niej. Internet nazywany jest plagą XXI wieku, a liczba siecioholików na świecie może już być wyższa od liczby uzależnionych od alkoholu. Jak uczyć mądrego korzystania z internetu? O tym rozmawialismy w Czwórce z ;;;;

A o tym, jak młodzież korzysta dziś z sieci i jak żyją młodzi Polacy online mówił badacz dr Rafał Lage w rozmowie z Michałem Piwowarkiem.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Anna Miotk (Polskie Badania Internetu), Anna Rywczyńska-Nask (koordynatorka polskiej edycji programu "Safer Internet")

Data emisji: 7.02.2017

Godzina emisji: 15.05

kd


 


Czytaj także

Kościół w sieci. Czy internet jest alternatywą dla ambony?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 12:10
Internet wkracza w większość dziedzin naszego życia, dlatego instytucje coraz częściej zaczynają, właśnie dzięki tej formie komunikacji, szukać dróg dotarcia do mas. - Tę drogę obiera także polski Kościół - przekonują goście Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dane osobowe. Jak chronić "złoto XXI wieku"?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 17:50
- Podłączając się do sieci Wi-Fi w pociągach i autobusach zwracajmy uwagę na to, jakie treści udostępniamy. Tam nie ma kontroli ruchu. To nie jest nasza prywatna, zabezpieczona sieć - ostrzega
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złapane w sieci. Autorski przegląd internetu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 11:20
Co w ostatnim tygodniu zelektryzowało internautów, który youtuber zebrał najwięcej polubień i kto zasługuje na tytuł króla sieci? Zapraszamy na autorski przegląd informacji z sieci Mateusza Murawskiego z "Noizz.pl".
rozwiń zwiń