Koronkowa robota, czyli jak szyje się bieliznę na miarę

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 18:41
Bielizna szyta na miarę zaczyna być coraz bardziej poszukiwana. Dobrze leży, jest starannie skrojona i bardziej wytrzymała niż bielizna masowej produkcji. Taką bieliznę wykonuje Agata Bawer.
Audio
  • Jak dobrać idealną bieliznę i czy każdy może ją sobie uszyć w domu? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: AbElena/Shutterstock.com

Jak podkreślała ekspertka w Czwórce, sklepy sieciowe nie zawsze nadążają za potrzebami kobiet. - Estetyka takiej bielizny to jedno, a ograniczony asortyment oferowany przez sieciówki to druga sprawa – mówiła rozmówczyni Michała Piwowarka. - Jeśli mamy standardowy rozmiar, znalezienie bielizny nie będzie problemem, jeśli jednak nasze ciało jest "nieprzeciętne", dopasowanie bielizny graniczy z cudem.

Właściwie dobrana bielizna nie powinna sprawiać nam bólu, powinna być wygodna, a przy tym estetyczna i zmysłowa Agata Bawer

Jakie błędy najczęściej popełniają kobiety podczas kupowania biustonoszy i dlaczego wolą kupować za małą bieliznę? Czego dowiemy się podczas warsztatów z szycia bielizny i czy profesjonalnie skrojone biustonosze można stworzyć samodzielnie w domu? Czym są braletki i dlaczego właśnie przeżywają renesans? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie o historii bielizny rozmawialiśmy także z Zuzanną Żupko-Chmielewską, kostiumologiem, historykiem sztuki, antropologiem kultury.

 ***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Agata Bawer (absolwentka Szkoły Artystycznego projektowania Ubioru w Krakowie, włascicielka i projektantka marki Deep L’Amour, która prowadzi także zajęcia z własnoręcznego szycia bielizny)

Data emisji: 7.05.2018

Godzina emisji: 16.07

kd/bch

Czytaj także

Odzież na wagę złota. Moda w czasach okupacji

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 14:14
- Należało być elegancką i zadbaną oraz nie zapominać, że wygląd jest oporem wobec okupanta. Strój miał manifestować niezłomność ducha - mówiła w Czwórce Joanna Mruk, autorka książki "Moda kobieca w okupowanej Polsce".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rei Kawakubo - projektantka, która nie myśli o modzie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 13:00
Twórczyni domu mody Comme des Garçons doczekała się własnej wystawy w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. - To pierwsza w historii sytuacja, w której najważniejsza modowa ekspozycja roku poświęcona jest jednemu projektantowi - opowiada dziennikarka Urszula Wiszowata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moda Polska. Marka, która odbudowywała polską kobietę

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 14:30
Szarą rzeczywistość PRL-owskich ulic odmieniała Moda Polska - państwowa firma odzieżowa, która ubierała Polki z odwagą, dbałością o detale i w zgodzie z aktualnymi trendami. Ewa Rzechorzek w swojej książce "Moda Polska. Warszawa" opisuje fenomen tej firmy i związanych z nią ludzi.
rozwiń zwiń