Torebkowa moda ze śląskich seconhandów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 12:17
- Zajmujemy się modą, chcemy robić modę, ale staramy sie żyć dość świadomie i nasze wybory konsumpcyjne są przemyślane - mówią zgodnie Anna Hora i Kasia Stalicka. 
Audio
  • Anna Hora i Kasia Stalicka opowiadają o świecie torebek z materiałów z secondhandów (Czat Czwórki/Czwórka)
Podobno najlepsze seconhandy są na Śląsku
Podobno najlepsze seconhandy są na ŚląskuFoto: mimohe/Shutterstock

- Gdy zaczęłyśmy myśleć biznesowo o naszym projekcie, szyciu torebek, to wiedziałyśmy, że pójdzie on w kierunku zgodnym z nasza duszą, że będzie ekologicznie i społecznie odpowiedzialny - zdradzają tworczynie modowej marki There is no more. - Przyświeca mu idea zero waste - dodają. 


Czytaj także:
śmieci sprzątanie ekologia 1200.jpg
Idea "zero waste". Świat bez śmieci jest możliwy!

Celem gości Piotra Firana są piękne torebki, jednak bardzo istotnym jest proces ich powstawania, z pogranicza mody i ekologii, z poszanowaniem zasad fair trade. - Odpowiadamy za wszystkie etapy powstawania naszych produktów. Świadomie wybieramy wszystko, co dotyczy naszej marki - dodają projektantki. 

Materiały, z których powstają torby, żakardy, aksamity, welwety, często wyszywane cekinami, to skarby wyszukane w śląskich lumpeksach. Jak działają na zmysły? Jak dziewczyny szykują się do wypraw na Śląski? I jakie wyzwania stawia przed nimi ich biznes? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Anna Hora i Kasia Stalicka

Data emisji: 14.05.2018

Godzina emisji: 16.18

pj/kd

Czytaj także

Moda Polska. Marka, która odbudowywała polską kobietę

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 14:30
Szarą rzeczywistość PRL-owskich ulic odmieniała Moda Polska - państwowa firma odzieżowa, która ubierała Polki z odwagą, dbałością o detale i w zgodzie z aktualnymi trendami. Ewa Rzechorzek w swojej książce "Moda Polska. Warszawa" opisuje fenomen tej firmy i związanych z nią ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień bez Śmiecenia. Jak dać drugie życie rzeczom?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 11:21
Statystyczny Europejczyk wyrzuca rocznie średnio 502 kg śmieci. Jest tego tak dużo, że mimo budowania nowoczesnych spalarni, pływające w oceanach odpady wkrótce mogą utworzyć siódmy kontynent. 
rozwiń zwiń