Pani Bum i jej muzyczny "bal w klimacie retro"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 19:45
- Staram się muzycznie zaskakiwać, zamiast podążać w kierunku elektroniki, łączę klimaty retro - mówiła w rozmowie z Czwórką. - Mieszkam, miksuję utwory Mieczysława Fogga i George’a Michaela. I to działa.
Audio
  • O polskiej i zagranicznej muzyce retro, do której warto powracać, opowiadają DJ z Wąsem i Pani Bum (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Larina Marina/Shutterstock

Marta Baum zaczynała od gry na gitarze wraz ze swoim bratem. Z czasem dołączyła do tego inne instrumenty i dziś funkcjonuje jako diskdżokejka pod pseudonimem Pani Bum. - Bardzo lubię małe koncerty, gdy gram dla kilku osób tworzy się kameralna atmosfera. Ale lubię też grać dla tłumów, choć to bardziej wymagająca i stresująca sytuacja - opowiadała w rozmowie z Czwórką. - Okulary przeciwsłoneczne tworzą wrażenie bariery między mną a publicznością. Choć uwielbiam być w centrum uwagi, czasem lubię wejść w rolę obserwatora.

Cieszę się, gdy mogę wejść w interakcję z publicznością. Wymieniamy się wówczas energią, bawimy się wspólnie formą muzyczną. Pani Bum 

Ostatnio koncertowała w plenerze, i jak podkreśla, to inspirujące doświadczenie. - W otwartej przestrzeni można stworzyć prawdziwy bal. Ludzie wychodzą na spacery do parku i nagle gdzieś "wykluwa się" postać, grająca muzykę. Robienie tak nieprzewidywalnych rzeczy jest przygodą - mówiła Pani Bum.

A gdzie usłyszeć będzie można Panią Bum w ciągu najbliższych, letnich miesięcy i czym zaskoczy swoich odbiorców? O tym w nagraniu rozmowy, przygotowanej przez Dominikę Klimek. W programie rozmawialismy także z DJ-em z Wąsem, czyli Błażejem Szkudłapskim, który polecał m.in. polską muzykę retro. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Data emisji: 5.06.2018

Godzina emisji: 16.10

kd

Czytaj także

Nocny manifest muzyczno-dźwiękowy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 15:18
Twórcy muzyki współczesnej chętnie stawiają wyzwania słuchaczom nie tylko samymi dźwiękami, ale także nietypowymi miejscami i porami koncertów. - Na Instalakcjach w warszawskim Nowym Teatrze zaśpiewamy o 4.30 nad ranem. Nasz występ obejmuje jeden utwór: "Stimmung" Karlheinza Stockhausena - mówili Dominice Klimek muzycy z grupy Pro Modern Sextet. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawód - reporter. Z życia dziennikarzy Czwórki  

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 17:08
Praca w biegu, poszukiwania w morzu tematów tego najbardziej "hot", nagrania, przeróżni rozmówcy, pośpiech, wyjazdy, powroty, świątek, piątek, wyścig z czasem. Praca reportera radiowego to prawdziwe wyzwanie. I przygoda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12”/h: świat drumów Harlanda

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 19:03
Bohater kolejnej odsłony winylowego cyklu "12"/h" muzyczną zajawkę złapał po imprezie Progression Session z LTJ Bukemem i MC Conradem w Warszawie 2005 roku. Kupił decki i zaczął grywać - nie tylko w klubach.
rozwiń zwiń