Polska na wakacje: kierunek - Beskid Niski

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 15:36
Nazywany krainą łagodności, posiada prawdopodobnie najdziksze góry i najbardziej malownicze doliny – dziś opustoszałe, niegdyś tętniące życiem łemkowskich wsi. 
Audio
  • Beskid Niski - tętniący historią raj dla pieszych i rowerzystów (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: igorovsyannykov/Pixabay

turysta plecak 1200.jpg
Polska z plecakiem. Zacznij od "mikrowypraw"

- Wjeżdżając do doliny Wisłoka naszym oczom otwiera się widok panoramy zamkniętej z dwóch stron górami. To miejsce, które pozwala usłyszeć własne myśli, usłyszeć ciszę - opowiadał Michał Błąkała z bloga podróżniczego "Okiem Miszy". - Beskid to raj dla rowerzystów. Góry na tyle niskie, że są odpowiednie zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Miejsca podobne do Bieszczadów, ale zdecydowanie mniej zatłoczone - przekonywał.

Kim są Łemkowie i dlaczego ich kultura niemal zatarła się na mapie beskidzkich wsi? Dlaczego dawnych tradycji warto szukać w lesie i ruszając szlakiem architektury sakralnej? O tym opowiadaliśmy w nagraniu audycji.

niedzwiedz las 1200.jpg
Niedźwiedzie brunatne w polskich górach. Czy należy się ich bać?

Beskid to także lokalne inicjatywy. W rozmowie z reporterką Czwórki Elą Burzą opowiadała o nich Aleksandra Bogusławska autorka bloga "Duże podróże". Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Ela Burza

Gość: Michał Błąkała z bloga podróżniczego "Okiem Miszy", Aleksandra Bogusławska autorka bloga "Duże podróże".

Data emisji: 25.07.2018

Godzina emisji: 16.07

ac

Czytaj także

Indonezja. "Kraj, w którym mieszkają sami artyści"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 16:50
Indonezja to kraj 17 tysięcy wysp. Każda wyspa to inna kultura, religia i zwyczaje. Łączy je jednak jedno: ciekawość białego człowieka. Przekonała się o tym Jola Lisicka - autorka bloga podróżniczego nalewoodcentrum.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdzie los poniesie. O podróżach, które zmieniają punkt widzenia

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 17:00
- Podczas wypraw zmieniają się priorytety. Zamiast myśleć o problemach w pracy, muszę zająć się szukaniem noclegu albo organizowaniem sobie jedzenia - opowiada Dawid Białowąs, autor bloga "Gdzie los poniesie".    
rozwiń zwiń
Czytaj także

Afryka Zachodnia - najbardziej nieturystyczny kierunek świata

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:52
- Mimo tego, że Gwinea jest krajem w większości muzułmańskim. Bardzo silny jest tam animizm i wiara w moc spełniania życzeń przez zwierzęta - mówiła podróżniczka Sara Rogowska.
rozwiń zwiń