X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wolne niedziele. Jak korzystają z nich Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 17:23
Od marca obowiązuje zakaz handlu. W wybrane niedziele miesiąca liczba niedziel niehandlowych będzie się stopniowo zwiększać. W tym roku to 23 dni, w przyszłym zakaz handlu będzie obowiązywał przez 37 niedziel, a w 2020 – 45.
Audio
  • Zakaz handlu w niedzielę. Kto na tym zyskuje, a kto traci? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Wayne0216/Shutterstock

wegetarianizm 1200.jpg
Zupa z pokrzyw i mleko z szyszek - jadalne rośliny

Według Polskiej Izby Handlu nowe prawo uderzyło najbardziej w małe sklepy, bo Polacy przygotowując się do niehandlowych niedziel, zaczęli robić większe zakupy w supermarketach. - Najmniejsze sklepy, w których sam właściciel może stanąć za ladą w niedzielę mają większy obrót. Spada w pozostałe dni, szczególnie w piątki i soboty, kiedy w dyskontach organizowane są gigantyczne promocje - wyjaśniał Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny PIH.

- Za pomocą kampanii reklamowych supermarkety wyrabiają w konsumentach nawyk robienia dużych zakupów na zapas. Setki i tysięcy haseł sprawią, że powoli będziemy zmieniać nasze nawyki handlowe - przekonywał.

turysta mapa wyjazd wycieczka plecaki 1200.jpg
Polska na wakacje: kierunek - Beskid Niski

Maciej Zaremba z Uniwersytetu SWPS zwrócił uwagę na socjologiczny wymiar zmiany w prawie. - Sposób spędzenia wolnego czasu jest wyznacznikiem przynależności do grupy społecznej. W pewnych środowiskach powszechne było spędzenie niedziel w galeriach handlowych. Na ich zamknięciu nie stracił wyłącznie segment spożywczy, ale także tzw. towarów luksusowych i rozrywki - mówił na antenie Czwórki. - Dopóki sprzyja dobra pogoda, Polacy korzystają z różnych aktywności. Z końcem lata większość wolnego czasu najprawdopodobniej spędzą w domach - przewidywał.


przemoc dziecko ofiara 1200.jpg
Czy ofiary przemocy domowej są należycie chronione?

W jaki sposób zakaz handu zmieni nawyki Polaków? M.in. o tym rozmawialiśmy z audycji "Czat Czwórki". Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Maciej Ptaszyński (dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu), Mateusz Zaremba (socjolog z Uniwersytetu SWPS)

Data emisji: 2.08.2018

Godzina emisji: 15.08

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy walka z dopalaczami będzie skuteczna?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 17:21
- Na rynki europejskie wprowadzano w pewnym momencie w ciągu ostatnich lat ok. 100 dopalaczy rocznie, teraz ok. 50. Skala problemu jest więc ogromna, jednak badania nad ich składem tak naprawdę cały czas trwają - mówił Tomasz Białas z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczenia, prowizje. Jak zarabiają na nas banki?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 17:00
- Powolutku, po cichutku - mówił ekspert finansowy Maciej Bednarek. - Choć nominalnie opłaty nie zwrosły, banki "przemyciły" dodatkowe koszty, np. wprowadzając konieczność częstszego korzystania z kart kredytowych, bankomatów, czy wyższych przelewów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włam z "wywiadowcą", metoda "na klamkę" - jak się przed tym ustrzec

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 18:24
- Czas wakacyjny to okres rozluźnienia, swobody i takiego błogostanu. Często przez to zapominamy o bardzo ważnych rzeczach, które są związane z naszym bezpieczeństwemnp. pozamykanie zamków w drzwiach, pozamykanie okien przed wyjściem z domu - zwraca uwagę komisarz policji. - To wszystko buduje sytuacje, w których przestępcy dobrze się czują i starają się je wykorzystać - dodaje. 
rozwiń zwiń