X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skuteczna walka z HIV. "Nie badamy się, a powinniśmy"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 18:04
- Jeśli ktoś wie, że jest zakażony HIV, może wdrożyć skuteczne leczenie i uchronić przed zakażeniem innych. Niestety, szacuje się, że na terenie UE 14 proc. osób zakażonych HIV w ogóle o tym nie wie, w Polsce ten odsetek to aż 20 proc. - wylicza Michał Pawlęga.
Audio
  • Rozpoznanie choroby i skuteczna terapia podczas HIV (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: sl/shutterstock

genetyka badania krew FREE 1200_660.jpg
AIDS, HIV - to wciąż realne zagrożenie

W Polsce w ubiegłym roku odnotowano 1526 nowych zakażeń wirusem HIV. Problem dotyczy głównie osób między 20., a 39 rokiem życia. - To tylko ludzie, którzy poszli zrobić badania. Większość Polaków wciąż uważa, że "HIV nas nie dotyczy", więc nie badają się wcale - mówiła Magdalena Bartczak. - Mamy rzesze młodych ludzi, którzy nie wiedzą nic o profilaktyce w tym kierunku, bo nie ma na ten temat mowy w szkołach. Wielu zakażonych jest także wśród seniorów, którzy dotychczas nie stosowali żadnych zabezpieczeń.

Jak podkreślali goście Czwórki, problem HIV nie dotyczy wyłącznie osób, świadczących usługi seksualne, bądź uzależnionych od narkotyków i korzystających z niesterylnych strzykawek, a każdego, kto podejmuje ryzykowne zachowania seksualne, niezależnie od wieku, płci, zamożności. Jak skutecznie zabezpieczać się przed zakażeniem i jak z nim żyć? Jak rozpoznać u siebie HIV, czy istnieją charakterystyczne symptomy zakażenia i jak wygląda terapia? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. A o kampaniach informacyjnych i akcjach społecznych Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy z Robertem Łukasikiem, szefem tej instytucji, rozmawiała Anna Depczyńska.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Magdalena Ankierstein-Bartczak (Fundacja Edukacji Społecznej), Michał Pawlęga (z punktu diagnostycznego wykunującego badania w kierunku HIV i AIDS)

Data emisji: 4.10.2018

Godzina emisji: 15.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Transplantacja. Jak podarować innym życie?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 16:40
Porozmawiaj z bliskimi tu i teraz, w przyszłości możesz ocalić innym życie - apelują organizatorzy kampanii "Zgoda na życie". - Z punktu widzenia "Katechizmu Kościoła katolickiego" gest oddawania organów po śmierci świadczy o szlachetności - przekonuje Łukasz Ofiara z Centrum Myśli JP II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

AIDS wciąż stanowi realne zagrożenie?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 16:39
Jak wynika z danych Państwowego Zakładu Higieny, w ostatnich latach wzrost liczby zakażeń wirusem jest stały. - Około 80 proc. młodzieży w Polsce uważa, że wirusa HIV przenoszą m.in.… komary. To fenomen - mówiła Magdalena Ankierstein-Bartczak z Fundacji Edukacji Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie z HIV. "Wygląda tak samo, jak przed diagnozą"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 10:44
Z badań przeprowadzonych przez Sieć Plus, czyli Ogólnopolską Sieć Osób żyjących z HIV/AIDS wynika, że co dziesiąty zakażony nie ma zaufanej osoby, do której mógłby zwrócić się ze swoimi osobistymi problemami. - Ludzie nie przyznają się do tego, bo boją się odrzucenia i dyskrymiacji - tłumaczyli Maciej Nazarewicz i Michał Pawlęga ze Społecznego Komitetu ds. AIDS.
rozwiń zwiń