X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

AIDS wciąż stanowi realne zagrożenie?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 16:39
Jak wynika z danych Państwowego Zakładu Higieny, w ostatnich latach wzrost liczby zakażeń wirusem jest stały. - Około 80 proc. młodzieży w Polsce uważa, że wirusa HIV przenoszą m.in.… komary. To fenomen - mówiła Magdalena Ankierstein-Bartczak z Fundacji Edukacji Społecznej.
Audio
  • Ile wiemy na temat HIV? Jak ustrzec się przed wirusem i kto jest na niego narażony? (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: science photo / Shutterstock

samobójstwo smutek FREE_1200_660.jpg
Samobójstwa nastolatków. "Nie pozwólmy im odchodzić"

W Polsce każdego dnia 2-3 osoby dowiadują się o zakażeniu HIV, jednocześnie co drugi zarażony wirusem nie jest świadomy swojej choroby. - Od kilku lat nie ma profilaktyki w tym zakresie. Po boomie na wiedzę dotyczącą chorób przenoszonych drogą płciową, teraz wypuszczamy ze szkół kolejne roczniki, które nie miały w programie nawet jednej godziny edukacji seksualnej - tłumaczyła Magdalena Ankierstein-Bartczak. A jak przekonywał Maciej Nazarewicz, w Polsce brakuje także szczegółowych danych na ten temat. - Wiemy, że najczęściej do zakażenia dochodzi wśród mężczyzn między 20. a 40. rokiem życia. Co piąta leczona w Polsce osoba to kobieta - mówił ekspert.

Maciej Nazarewicz Pokutuje świadomość, że na HIV narażeni są tylko narkomani, osoby świadczące usługi seksualne. A narażeni są tak naprawdę niemal wszyscy.

Czy rozpoczynający się Europejski Tydzień Testowania na HIV i HCV pomoże w diagnozie i uświadomieniu nam zagrożenia? Jak Polacy zabezpieczają się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i czy w ogóle to robią? Czy wynik dodatni testu na HIV to nadal piętno? Jak zahamować wzrost liczby zakażeń w naszym kraju? Zapraszamy do wysłuchania nagrania dyskusji ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: Magdalena Ankierstein-Bartczak (Fundacja Edukacji Społecznej), Maciej Nazarewicz (Społeczny Komitet ds. AIDS)

Data emisji: 20.11.2017

Godzina emisji: 15.07

kd/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

HIVokryzja. Jak walczyć z lękiem przed nieznanym?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 16:52
- Możemy mówić o swojej tolerancji dla osób z HIV, ale nasze postawy zmieniają się, gdy rzeczywiście spotykamy kogoś z tą chorobą - mówił psycholog zdrowia Filip Pierowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

HIV i AIDS. "Choroba przewlekła, z którą można żyć"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 11:14
HIV i AIDS to dla większości polskiego społeczeństwa wciąż tematy tabu. Zakażonych przybywa, choć na edukację i profikalaktykę na świecie wydaje się coraz więcej pieniędzy. Tymczasem już 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przychodzi facet do lekarza... Jak badania ratują nam życie?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 17:18
- Przeprowadzanie regularnych badań kontrolnych to nie przejaw słabości, jak wielu niestety wciąż uważa, ale odpowiedzialności. Mężczyzna, u którego nowotwór zostanie zdiagnozowany za późno i którego nie da się wyleczyć, nie będzie w stanie zaopiekować się rodziną - opowiadała chirurg i urolog dr Emilia Pawłowska.
rozwiń zwiń