X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie z HIV. "Wygląda tak samo, jak przed diagnozą"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 10:44
Z badań przeprowadzonych przez Sieć Plus, czyli Ogólnopolską Sieć Osób żyjących z HIV/AIDS wynika, że co dziesiąty zakażony nie ma zaufanej osoby, do której mógłby zwrócić się ze swoimi osobistymi problemami. - Ludzie nie przyznają się do tego, bo boją się odrzucenia i dyskrymiacji - tłumaczyli Maciej Nazarewicz i Michał Pawlęga ze Społecznego Komitetu ds. AIDS.
Audio
  • Życie z HIV. Co zmienia się po diagnozie? (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

genetyka badania krew FREE 1200_660.jpg
AIDS wciąż stanowi realne zagrożenie?

- Wciąż zdarza się, że ludzie utożsamiają ryzyko zakażenia z codziennymi sytuacjami, które wcale ryzykowne nie są, np. w restauracjach. Na szczęście coraz więcej osób jest świadomych, że HIV to przede wszystkim kontakty seksualne - mówił Maciej Nazarewicz. A jak przekonywał Michał Pawlęga, to także "droga wertykalna", czyli w sytuacji, gdy nieświadoma swojego zakażenia matka rodzi chore już dziecko. - Trzecia możliwość to kontakt z krwią, m.in. wstrzykiwanie narkotyków przy użyciu niejednorazowego sprzętu - wymieniał ekspert. Okazuje się, że ponad 30 proc. twierdzi, że w ciągu ostatnich 2 lat doświadczyło dyskryminacji w związku z HIV, dlatego zdaniem gości Czwórki, informację o zakażeniu chorzy zatrzymują dla siebie.

Gdy dowiadujemy się o zakażeniu zmienia się właściwie tylko tyle, że trzeba podjąć leczenie i poinformować o tym partnera bądź partnerkę. Poza tym życie z HIV wygląda tak, jak życie bez HIV eksperci Czwórki

1 grudnia przypada Światowy Dzień AIDS. W studiu Czwórki rozmawialiśmy więc o tym, jak żyć z chorobą, jaki jest dzisiaj poziom wiedzy o HIV, jak otwarcie mówić o swoim zakażeniu, emocjach i lękach z nim związanych. Co zrobić, by osoby zakażone nie wycofywały się z życia społecznego, by nie obawiały się dyskryminacji oraz jak wygląda leczenie wirusa i program wsparcia psychologicznego dla osób zakażonych HIV i ich bliskich? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycjiStrefa Prywatna

ProwadziJakub Jamrozek

Gość: Maciej Nazarewicz (rzecznik prasowy Społecznego Komitetu ds. AIDS), Michał Pawlęga (doradca w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym Społecznego Komitetu ds. AIDS, przez wiele lat związany ze stowarzyszeniem Lambda Warszawa)

Data emisji: 30.11.2017

Godzina emisji: 20.05

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

HIV i AIDS. "Choroba przewlekła, z którą można żyć"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 11:14
HIV i AIDS to dla większości polskiego społeczeństwa wciąż tematy tabu. Zakażonych przybywa, choć na edukację i profikalaktykę na świecie wydaje się coraz więcej pieniędzy. Tymczasem już 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Onkologii. Jak nie dać się rakowi?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 15:30
Na całym świecie rośnie zachorowalność na nowotwory. Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Onkologii porozmawiamy o badaniach profilaktycznych, które są jedyną metodą wczesnej diagnostyki raka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

AIDS wciąż stanowi realne zagrożenie?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 16:39
Jak wynika z danych Państwowego Zakładu Higieny, w ostatnich latach wzrost liczby zakażeń wirusem jest stały. - Około 80 proc. młodzieży w Polsce uważa, że wirusa HIV przenoszą m.in.… komary. To fenomen - mówiła Magdalena Ankierstein-Bartczak z Fundacji Edukacji Społecznej.
rozwiń zwiń