X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Euro w Polsce. Czy czeka nas zmiana waluty?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 17:42
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Pollster wynika, że aż 65% Polaków nie chce wprowadzenia euro. Większość badanych uważa, że wspólna waluta doprowadzi do wzrostu cen.
Audio
  • Za i przeciw wprowadzeniu waluty euro. Co może się zmienić? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Marian Weyo

42% ankietowanych obawiają się, że wprowadzenie euro będzie wiązało się z tym, że będziemy mniej zarabiać. - Nieprawdą jest to, o czym mówią euroentuzjaści, że wprowadzenie waluty euro przyspieszy wzrost PKB - mówił dr Wojciech Paczos z Cardiff University. - Istnieją natomiast koszty, które ponoszą pozostający poza strefą euro i my te koszty płacimy. Polska gospodarka już dziś jedną nogą jest w polskim złotym, drugą strefie euro, a płaci koszty obydwu - tłumaczył.

- Polska zgodnie z traktatem akcesyjnym jest zobowiązana do wprowadzenia euro, ale nie zawiera daty, zgodnie z którą waluta powinna zostać przyjęta – wyjaśniał prof. Andrzej Bień. -  To, co w tej chwili wydaje się kluczowe, to potrzeba poparcia społecznego. Przytoczone badania wskazują, że tego poparcia nie ma – przekonywał.

- Dobra polityka gospodarcza jest niezależna od tego, jaką walutą się posługujemy - podkreślał Tomasz Gibas, doradca ds. ekonomicznych z Komisji Europejskiej. - Powinniśmy skupić się na tym, by Polska była jak najlepiej przygotowana do przyjęcia euro - dodawał.

Czy Polska powinna wprowadzić euro? Kiedy możemy spodziewać się zmiany waluty? Z czym taka zmiana będzie się wiązała? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Weronika Puszkar

Goście: dr Wojciech Paczos (Cardiff University, grupa ekspercka "Dobrobyt na Pokolenia"), Tomasz Gibas (doradca ds. ekonomicznych, Komisja Europejska), prof. Andrzej Bień (Szkoła Główna Handlowa).

Data emisji: 13.05.2019 

Godzina emisji: 15.09

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy coraz poważniej myślą o wyjściu z Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 17:41
Według raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego - co trzeci Polak chce Polexitu. Wysoki odsetek zwolenników wyjścia z UE badacze łączą z dobrą oceną obecnej polityki zagranicznej naszego kraju. Z czego wynika rosnący eurosceptycyzm? Jakie są możliwe scenariusze naszej przyszłości w Unii Europejskiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe prawo UE - skuteczna walka z piractwem?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 19:00
- Nowa dyrektywa ma aktualizować prawo autorskie, trudno jest jednak stworzyć jednolite przepisy unijne, które jednocześnie dawałyby zarobek twórcom i przeciwdziałały piractwu - tłumaczyli goście Czwórki: Natalia Mileszyk z Fundacji Centrum Cyfrowe i Zbigniew Łukasiak z Polskiej Partii Piratów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy produkty w Polsce są niższej jakości niż ich zachodnie odpowiedniki?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 17:02
Towary spożywcze sprzedawane pod tą samą marką w zależności od kraju mogą mieć inny skład. 
rozwiń zwiń