X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy coraz poważniej myślą o wyjściu z Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 17:41
Według raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego - co trzeci Polak chce Polexitu. Wysoki odsetek zwolenników wyjścia z UE badacze łączą z dobrą oceną obecnej polityki zagranicznej naszego kraju. Z czego wynika rosnący eurosceptycyzm? Jakie są możliwe scenariusze naszej przyszłości w Unii Europejskiej?
Audio
  • Czy Polexit jest prawdopodobnym scenariuszem? (Czat Czwórki)
Polska wyróżnia się wysokim procentem wykorzystania środków unijnych, zaakceptowanych przez Komisję Europejską
Polska wyróżnia się wysokim procentem wykorzystania środków unijnych, zaakceptowanych przez Komisję EuropejskąFoto: Shutterstock

Sławomir Klimkiewicz z Collegium Civitas przyznał, że w kontekście ubiegłorocznych badań wynik jest zaskakujący. -  W 2017 roku 48 proc. respondentów powiedziało, że Unia im odpowiada. Tylko 10 proc. mówiło, że powinniśmy wyjść, bo Unia narzuca. W Collegium Civitas przeprowadziliśmy podobne badanie, ale pytaliśmy konkretnie, co narzuca i osoby te nie były  stanie odpowiedzieć. Pozwala to wnioskować, że osoby te biernie powtarzają hasła lansowane przez partię rządzącą – powiedział Sławomir Klimkiewicz.

Tomasz Smura z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego podziela jego zdanie i dodaje, że Polacy opierają swoje sądy na bardzo płytkich hasłach zasłyszanych w mediach. - Czynnikiem, który wpływa na pojawiający się gdzieś tam eurosceptyzm Polaków jest to, co dzieje się w relacjach Unia Europejska – Polska. Powiedziałbym, że może to wynikać z informacji, które pojawiają się w mediach. Media w dużej części sprowadzają to do bardzo płytkich haseł. To są szalenie duże uproszczenia, które funkcjonują gdzieś w obiegu publicznym – stwierdził Tomasz Smura.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Sławomir Klimkiewicz (Collegium Civitas), Tomasz Smura (Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego)

Data emisji: 28.03.2018

Godzina emisji: 15.08

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosenne przesilenie - wymówka czy stan chorobowy?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 11:10
Niektórzy uważają, że przesilenie wiosenne to świetna wymówka, żeby zwolnić tempo i odpocząć nieco od pracy. Tymczasem owa "przypadłość" ma swoją medyczną nazwę i objawia się nie tylko zmęczeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Wójcicki: Nieprzeciętny to dla mnie ten, który zaraża pasją

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 13:00
- Mogę nie znać się na kamieniach albo na malarstwie, ale umiem docenić pasję, która jest w człowieku - mówi Karol Wójcicki, jeden z jurorów tegorocznej odsłony Plebiscytu Nieprzeciętni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki powinien być post XXI wieku?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 15:42
Już 8 lat temu Kościół anglikański wezwał wiernych do zrezygnowania z używania urządzeń elektronicznych podczas postu. Według anglikańskich duchownych ma to być ukłon dla naszej planety. W ten sposób okres postu nabiera nowego, ekologicznego wymiaru. Jaki powinien być post XXI? O tym w audycji mówili ks. Marek Kotyński i filmowiec Maciej Syka.
rozwiń zwiń