X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy młodzi dorośli są gotowi na wybory?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 17:46
13 października Polacy pójdą do urn, żeby oddać głos w wyborach parlamentarnych. Obok wyborów prezydenckich, to właśnie głosowanie na kandydatów do Sejmu i Senatu cieszy się w naszym kraju największym zainteresowaniem, choć frekwencja nie jest imponująca. 
Audio
  • Najniższa frekwencja w grupie 18-21 lat. Dlaczego młodzi nie głosują? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandru Nika/shutterstock.com

W 2015 roku prawie 51% Polaków oddało swój głos na parlamentarzystów. Tymczasem to właśnie udział w wyborach jest wskaźnikiem stanu zdrowia demokracji.

Jak przekonywali rozmówcy Piotra Firana, młodzi ludzie nie czują, że ich głos może cokolwiek zmienić. Nie do końca jest to wyraz buntu, bo ten - jak mówili, z definicji jest wyrazem sprzeciwu. W tym przypadku mamy do czynienia z długotrwałym zniechęceniem. Jak wynika z obserwacji gości Czwórki, na scenie politycznej nie znajdują reprezentantów swoich interesów. A to, jak twierdzili - działa deprymująco i zniechęca. Skoro nie ma znaczenia, na którą stronę oddadzą głos, dochodzą do wniosku, że nie ma sensu głosować.

W audycji zwracali też uwagę na to, że wielu młodych wyborców nie rozpoznaje różnic pomiędzy partiami politycznymi i wyjaśniali, dlaczego partie o radykalnych poglądach zyskują popularność w tej grupie wiekowej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Michał Tragarz (Centrum Edukacji Obywatelskiej), Piotr Drzewiecki (Polska Rada Organizacji Młodzieżowych), Tymon Radzik (działacz społeczny)

Data emisji: 26.08.2019

Godzina emisji: 15.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młodzież ma głos. Czy go wykorzysta?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 16:00
Połowa dorosłych Polaków nie głosuje. - Żeby to zmienić aktywizujemy przyszłych wyborców w ramach akcji "Młodzi głosują" - mówi Marek Konieczny z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Młodzi głosują na radykalnych kandydatów"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2015 15:30
O wyniku drugiej tury wyborów prezydenckich mogą przesądzić głosy wyborców Pawła Kukiza. - To głównie młode osoby, wyborcy buntu - mówią eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi na rynku pracy. "Niepewni, często bez planu"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 16:30
Z ostatnich badań Eurostatu wynika, że bezrobocie wśród osób poniżej 25. roku życia w całej Unii Europejskiej wynosi średnio 16 proc. Jak sytuacja wygląda w Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zachęcić młodych ludzi do uczestnictwa w życiu politycznym?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 19:52
26 maja wybierzemy posłów do Parlamentu Europejskiego. Deputowani w czasie pięcioletniej kadencji będą pracowali dla obywateli Unii Europejskiej. Czy młodzi ludzie posiadają swoich kandydatów i czy w ogóle deklarują chęć uczestnictwa w wyborach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zainteresować młodych ludzi polityką?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 08:00
- Młodzi ludzie nie czują się zaproszeni, by brać udział w życiu publicznym - mówiła Róża Rzeplińska ze Stowarzyszenia Mam Prawo Wiedzieć. - Odsunęliśmy ich od brania odpowiedzialności za kwestie związane z polityką.
rozwiń zwiń