Polskie Radio
Section05
wybory prezydenckie 2015

"Stabilizacja obozu rządzącego". Michał Wróblewski o wyniku wyborów prezydenckich

- Opozycję czeka znalezienie nowej formuły. To samo czeka tez obóz Zjednoczonej Prawicy, choć stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego jest niezagrożone - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta portalu wp.pl, Michał Wróblewski. Gośćmi audycji byli też: Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego i Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie 2015 Platforma Obywatelska PiS zjednoczona prawica Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Warszawa

Rafał Bochenek: prezes Jarosław Kaczyński mobilizował wszystkich w Jachrance

- Jarosław Kaczyński namawiał w Jachrance do zaangażowania i podkreślał, że wybory prezydenckie 2020 roku, to najważniejsze wybory spośród spośród  wszystkich ostatnich - relacjonował w Polskim Radiu 24 Rafał Bochenek. - Wybory prezydenckie zdecydują o tym, czy PiS będzie w stanie wywiązać się ze swych obietnic wyborczych (...) i dalej realizować te zmiany i program - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Paszyk polityka PSL sondaż sondaże Andrzej Duda Polskie Stronnictwo Ludowe Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2015

Poseł PSL: Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje model bardzo aktywnej prezydentury

- Staramy się nadawać ton w tej kampanii. Zbierzemy ok. miliona podpisów - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Ostatni sondaż pokazał, że Władysław Kosiniak-Kamysz, to jedyny kandydat, który wygrywa w drugiej turze z Andrzejem Dudą - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Paszyk polityka PSL sondaż sondaże Andrzej Duda Polskie Stronnictwo Ludowe Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2015

Incydenty na Pomorzu. Mucha: zachowanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej szokujące

- Polacy nie chcą takiej prezydentury, jak uśmiech Małgorzaty Kidawy-Błońskiej po tym, jak wobec prezydenta Andrzeja Dudy wykrzykiwano wulgaryzmy - podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, odnosząc się do niedawnych uroczystości w Pucku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska Paweł Mucha wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2015

Poseł PSL: będziemy się przypatrywać sondażom, ale najpierw dajmy się zacząć kampanii

- Ci, którzy przychodzą na spotkania z politykami, wskazują na przeprowadzenie debaty. Ale przede wszystkim potrzebna jest debata między kandydatami na prezydenta. Po to, by wyborcy mogli poznać ich pomysły - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Paszyk polityka PSL sondaż sondaże Andrzej Duda Polskie Stronnictwo Ludowe Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2015

Prezydent składa ważne deklaracje gospodarcze

Andrzej Duda po złożeniu przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym rozpoczął w czwartek pięcioletnią prezydenturę. Część ekspertów wskazuje, że jest to także moment ważny dla polskiej gospodarki. Sam prezydent składa ważne deklaracje wobec biznesu i pracowników - wśród nich dotyczące obniżenia wieku emerytalnego oraz podwyższenia kwoty wolnej od podatku.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda GOSPODARKA wybory prezydenckie 2015

Bronisław Komorowski nie wróci do PO

- Przyznam, że pozostaje dla mnie zagadką, jak można było tylu Polakom wmówić, że po 26 latach wolności, mimo gospodarczej prosperity, trzeba będzie Polskę odbudowywać ze zgliszczy jak po wojnie. Wydawało mi się to na tyle głupie, na tyle podłe, że niewarte polemiki. A jednak...? - mówi prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla tygodnika "Polityka".
Zobacz więcej na temat:  Bronisław Komorowski wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2015

CBOS: Polacy chcieli zmian i wybrali Andrzeja Dudę

Andrzej Duda gwarantuje zmianę, czyli "personalną, polityczną i programową przebudowę władzy państwowej - tak zwolennicy kandydata PiS uzasadniają wybór, jakiego dokonali 10 maja. Z sondażu CBOS wynika, że to właśnie chęć zmian na scenie politycznej była ważniejsza od wiarygodności, autentyczności i gwarancji stabilizacji.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Bronisław Komorowski Paweł Kukiz sondaż sondaże wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2015