X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Media społecznościowe. Integrują, czy szkodzą?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 21:11
Wiele mówi się o zagrożeniach związanych z mediami społecznościowymi. Tymczasem dla wielu osób mogą okazać się ratunkiem. 
Audio
  • Internetowe fora – współczesne grupy wsparcia? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel/Pixabay

- Media społecznościowe są przestrzenią, w której w wielu przypadkach czujemy się bezpieczniej, niż w kontakcie "twarzą w twarz". W tej przestrzeni możemy powiedzieć o sobie bez wstydu więcej, niż na żywo zdradzilibyśmy drugiemu człowiekowi. W przestrzeni internetu szukający pomocy otrzymują to, co dla nich najważniejsze - wsparcie społeczne - mówił dr Rafał Lange, socjolog z Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

- To jeden ze sposobów radzenia sobie z naszymi dysfunkcjami - dodawał dr Jakub Kuś, psycholog z Uniwersytetu SWPS. - Każdemu z nas zależy na jak najlepszej autoprezentacji. Nie każdy ma odwagę opowiadać otwarcie o swoich problemach. Środowisko internetu pomaga przełamać lęk, może skonfrontować doświadczenia z osobami zmagającymi się z podobnymi problemami - tłumaczył.

Choć, jak przekonywali eksperci, internetowe grupy czasem mogą uratować życie, nie zawsze powinniśmy opierać naszą wiedzę i szukać wsparcia wyłącznie na takich forach. Kiedy powinniśmy wyjść ze swoim problemem poza cyberstrefę i zgłosić się do specjalisty? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Rafał Lange (socjolog, NASK), dr Jakub Kuś (psycholog, SWPS)

Data emisji: 4.08.2019

Godzina emisji: 15.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy młodzi dorośli są gotowi na wybory?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 17:46
13 października Polacy pójdą do urn, żeby oddać głos w wyborach parlamentarnych. Obok wyborów prezydenckich, to właśnie głosowanie na kandydatów do Sejmu i Senatu cieszy się w naszym kraju największym zainteresowaniem, choć frekwencja nie jest imponująca. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarz z internetu. Wyleczy nasze dolegliwości?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 21:33
Internet stał się najpopularnijeszym źródłem wiedzy medycznej. I - w przeciwieństwie do lekarzy specjalistów – odpowiedzi na nasze bolączki dostępne są od jednego kliknięcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak powinna wyglądać edukacja przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 21:29
Czy współczesny model edukacji odpowiada wymogom rzeczywistości i potrzebom kolejnych pokoleń? Jak szkoła przygotowuje ich do wejścia na rynek pracy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recykling i Upcykling. Gadżety z odzysku

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 22:00
Wokół nas jest mnóstwo rzeczy, którym można dać drugie życie. Nie muszą wcale lądować w koszu, zastępowane wciąż nowymi przedmiotami.
rozwiń zwiń