X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pracoholizm Polaków. Na czym polega i jak z nim walczyć?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 15:50
- Najlepszym sposobem na niezatracenie się jest posiadanie życia osobistego - przekonuje Małgorzata Majewska. - Nikt z zewnątrz nie zadecyduje o tym za nas. To my musimy wyłączyć maila i odłożyć służbowy telefon.
Audio
  • Jak nie dać się pracoholizmowi? (Czat Czwórki/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/RomanR

Czytaj także
kobiety projekt wiedza technologia praca 1200.jpg
Inżynier przestrzeni. Sprawia, że do pracy przychodzisz z przyjemnością

Z najnowszych badań CEBOS wynika, że prawie co 10. Polak jest uzależniony od pracy. W liczbach bezwzględnych zagrożenie pracoholizmem dotyczy ponad 2,5 mln, a najbardziej narażone są na to osoby w wieku 25–34 lata. - Z moich obserwacji wynika, że część osób, które mówią o sobie "pracoholik", owszem spędzają w biurze dni i noce, ale dlatego, że nie potrafią pracować efektywnie - mówi Małgorzata Majewska. A Sebastian Sala dodaje, że gdybyśmy potrafili pracować efektywnie, wystarczyłoby nam pięć godzin, żeby zrealizować plan.

Czytaj także
urlop praca 1200.jpg
Sens pracy dwudziestolatka. Jak nie wpaść w wypalenie zawodowe

Pracoholizm w podobnym stopniu dotyka kobiet, jak i mężczyzn. I niekoniecznie musi wiązać się z czasem spędzanym w pracy. Pracoholikami nie muszą być ci, którzy pracują po 10 godzin dziennie. Uzależnienie od pracy może natomiast dotykać tych, którzy przy pracy spędzają zaledwie kilka godzin. - Pracoholizm to nie jest długość pracy wyznaczona w godzinach - zaznacza Lidia Krotoszyńska. - To są takie objawy, które powodują, że praca nie jest obecna w życiu prywatnym, tylko życie prywatnie bywa obecne w pracy - wyjaśnia.

Jakie są wyznaczniki pracoholizmu? Na co wskazuje i czym grozi? Kiedy praca uzależnia? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Goście: Małgorzata Majewska (doradca zawodowy), Lidia Krotoszyńska (psychoterapeutka), Sebastian Sala (head hunter)

Data emisji: 18.11.2019

Godzina emisji: 15.09

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Depresja, a życie zawodowe. Jak przełamywać tabu?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 18:20
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, obecnie depresja znajduje się w czołówce najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, że na świecie cierpni z jej powodu aż 350 milionów osób, w Polsce około 1,5 miliona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy chronicznie zmęczeni?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 17:00
Nawet 11 mln Polaków cierpi na tzw. zespół chronicznego zmęczenia, czyli takiego, które nie ustępuje pomimo odpoczynku. Możliwe przyczyny to tempo życia, nadmiar obowiązków i nieumiejętne zarządzanie energią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje - okres żniw dla złodziei

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 17:00
Czyhają na plecaki, torby, portfele, telefony, rowery. Mogą być wszędzie - na kąpieliskach, w autobusach czy tramwajach, w galeriach handlowych. W okresie wakacji złodzieje nie tylko nie odpoczywają, ale zbierają jeszcze większe żniwo niż zazwyczaj.
rozwiń zwiń