Inżynier przestrzeni. Sprawia, że do pracy przychodzisz z przyjemnością

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 19:24
- Projektując przestrzeń biurową na początku trzeba skupić się na celu. Pomyśleć, czemu ta przestrzeń ma służyć i co dać jej użytkownikowi – mówiła Diana Pakulska-Okraska, inżynier projektująca miejsca pracy, założycielka Eclipse Project.
Audio
  • Samopoczucie a środowisko pracy. Jak zaprojektować inteligentne biuro? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Specjalizuję się w tworzeniu instalacji w przestrzeniach biurowych. Dbam o to, by pomieszczenie było odpowiednio oświetlone, miało odpowiednią cyrkulację i wilgotność powietrza. Zbalansowanie tych elementów pomaga stworzyć odpowiednie warunki w przestrzeni biurowej. Człowiek odczuwa środowisko, w której się znajduje. Powinno być dopasowane do ludzi, którzy w nim pracują - mówiła. 

Jak zaprojektować miejsce pracy, żeby dobrze nam służyło i budziło pozytywne skojarzenia? Czy funkcjonalna i bezpieczna przestrzeń może być też modna? Czym są odkryte sufity i jak wpływają na nas drgania? Po co nam relax- i sleeping roomy? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Diana Pakulska-Okraska - inżynier projektująca miejsca pracy, założycielka Eclipse Project

Data emisji: 23.10.2019

Godzina emisji: 16.09

ac


Czytaj także

Wypalenie zawodowe. Czy jesteś w grupie ryzyka?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 18:30
W Polsce co czwarty pracownik doświadczył wypalenia zawodowego. Najpierw pojawia się wyczerpanie, później przestajemy angażować się w swoje zajęcia, ostatnim etapem jest załamanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy jesteśmy chronicznie zmęczeni?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 17:00
Nawet 11 mln Polaków cierpi na tzw. zespół chronicznego zmęczenia, czyli takiego, które nie ustępuje pomimo odpoczynku. Możliwe przyczyny to tempo życia, nadmiar obowiązków i nieumiejętne zarządzanie energią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy polscy pracodawcy są gotowi na zdalnych podwładnych?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 17:30
Elastyczny czas pracy lub praca zdalna to bardzo atrakcyjne dla Polaków formy zatrudnienia. Nic dziwnego, że część z nas z zazdrością patrzy na Finów, którzy dzięki nowej ustawie będą mogli 20 godz. tygodniowo pracować tak, jak chcą. Czy u nas byłoby to możliwe?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sens pracy dwudziestolatka. Jak nie wpaść w wypalenie zawodowe

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 13:11
Uporządkowana struktura organizacyjna firmy, owocowe czwartki, nowy ekspres do kawy, prysznice czy salon rekreacyjny bez wątpienia przyciągają młodych pracowników do firm. Jednak, jak wykazują badania, działa to na krótką metę. 
rozwiń zwiń