Sekretne życie zwierząt. Jak "uwodzą" żyrafy?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 05:50
Często w odniesieniu do ludzi używamy określeń ze świata zwierząt. Ktoś jest cichy jak mysz, tchórzliwy jak zając, albo głupi jak gęś. Czy nie jest to nadużyciem?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Czy w świecie zwierząt możemy odnaleźć analogie do świata ludzi?  Między innymi o tym porozmawiamy z dyrektorem Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, autorem książki "Sekretne życie zwierząt" Andrzejem Kruszewiczem.

Andrzej Kruszewicz jest nie tylko miłośnikiem oraz znawcą zwierząt i ich zwyczajów, ale także uważnym obserwatorem swoich podopiecznych. "Sekretne życie zwierząt" to opowieści o prawdziwych zwierzęcych macho, silnych samicach oraz partnerach na wagę złota. Poznamy historie uwodzenia, przykłady dozgonnej zwierzęcej wierności, ale i historie  zwierzęcych haremów. Z opowieści Andrzeja Kruszewicza dowiemy się też jak zwierzęta dbają o swoich partnerów, jaką pozycję w zwierzęcych stadach zajmują, kiedy się starzeją, a także jak często zwierzakom zdarzają się skoki w bok.

W audycji także:

  • Ania Depczyńska sprawdzi, jakie mity powstały wokół tematu dezynfekcji i ochrony przed wirusem
  • Konkurs "Początek i Koniec"

***

Na audycję "Czat Czwórki" w piątek (03.07) po godz. 15.05 zaprasza Piotr Firan.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka zwierzęta hobby
Czytaj także

Gekon w domu. "To nie są zwierzęta, do których będziemy się codziennie przytulać"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 14:30
Te jaszczurki są jedną z najliczniejszych grup gadów występujących na świecie. Ich różnorodność, przepiękne ubarwienie, a także stosunkowo małe wymagania względem utrzymania w domach sprawiły, że stały się one popularnymi zwierzętami hodowlanymi. Ale mają swoje wymagania, do których przyszły właściciel musi umieć się dostosować.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kukułka - "pasożyt" i "wyrodna matka"? Ekspert: to metoda przetrwania

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 12:33
Może się wydawać, że kukułki to wyrodne matki, ponieważ podrzucają innym ptakom swoje jaja. Ale to jest ich bardzo skuteczna metoda na przetrwanie. - Kukułki są prawdziwymi mistrzami w swoim fachu - mówiła Katarzyna Dytrych, przyrodnik. 
rozwiń zwiń