Ile śmieci wygenerowała pandemia?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 20:08
Pandemia sprawiła, że znów zaczęliśmy kupować jedzenie na wynos i na potęgę wysyłać przesyłki zapakowane w folię i zabazpieczone styropianowym wypełniaczem. Zapomnieliśmy o ekologii?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: MOHAMED ABDULRAHEEM/Shutterstock.co

Jeszcze niedawno mówiliśmy o tym, jak ważna jest rezygnacja z jednorazowych opakowań. Jak połączyć jedno z drugim? Czy pandemia przekreśliła dotychczasową edukację ekologiczną? Porozmawiamy o tym z ekspertami w pierwszej godzinie "Czatu Czwórki".

Sprawdż także:

Posłuchaj
ziemniaki free 1200.jpg
Ziemniak królem jest i basta. Od babki ziemniaczanej po okonomiyaki

Sprawdzimy także na co narzekają rowerzyści - to w związku zakończoną właśnie akcją "Rowerowe Absurdy", która ma na celu poprawę infrastruktury rowerowej stolicy. I odwiedzimy krakowską lodziarnię, w której serwuje się.. "psilód". Po 16.00 zapraszamy na spotkanie z Sabiną Francuz, która książce "Mąka i woda" przedstawia przebogaty świat pieczywa: bochny z ziemniaków, brioszki, chaczapuri, bajgle, pity, chały, foccacię.

***

Na audycję "Czat Czwórki" w środę (15.09) o godzinie 15.05 zaprasza Piotr Firan.

kul

Czytaj także

Green marketing. "Konsument dyktuje warunki"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 12:00
Zielony marketing to marketing produktów, które uważa się za bezpieczne dla środowiska. Jak sięgać po green marketing, aby robić to dobrze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Remont, budowa - jak to zrobić w zgodzie ze środowiskiem

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 18:02
Remont mieszkania czy budowa domu to pasma wielu trudnych decyzji. Jeśli do wyboru kanapy, kranów czy nawet farby dołożymy aspekt ochrony środowiska, to może być jeszcze trudniej, ale w konsekwencji taniej i bardziej ekologicznie.
rozwiń zwiń