Projekt Healthy Cities. Licz kroki dla zdrowych miasta

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2023 15:02
W "Czacie Czwórki" opowiemy o akcji "Healthy Cities", która już trzecie raz chce nas nieco rozruszać. To ile kroków przejdziemy może zdecydować o tym, czy nasze miasto dostanie nagrodę. 
W projekcie Healthy Cities liczą się wszystkie kroki
W projekcie Healthy Cities liczą się wszystkie krokiFoto: shutterstock/baranq

O 15.15 naszym gościem będzie Joanna Węgrzynowska, koordynatorka Healthy Cities, projektu, który już po raz trzeci ma poderwać z foteli mieszkańców miast i pracowników firm. Akcja rozpoczęła się z początkiem czerwca. Wyzwanie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej, którą można przeliczyć na kroki. To wszystko dla zdrowia i planety. Akcja odbywa się dwutrowo - w 66 polskich miastach na prawach powiatu i wśród pracowników ponad 80 firm. Uczestnicy rywalizują o nagrody. Dla najbardziej aktywnych miast będzie to Zielony Budżet o łącznej wysokości 60 tys. złotych, natomiast dla firm możliwość objęcia patronatem programu rewitalizacji torfowisk.

Po 15.45 wybierzemy się na lotnisko. W sieci głośno jest o pomyśle ważenia pasażerów przez linie lotnicze.  Przewoźnik Air New Zealand ogłosiły właśnie nowy program zbierania danych o pasażerach, który dla części z nich może okazać się bardzo dziwny, a mowa o ważeniu przed wejściem na pokład. Waga pasażera sprawdzona podczas odprawy nie będzie nigdzie wyświetlana, więc nie pozna jej ani on sam, ani nikt z obsługi. Zamiast tego dane trafią prosto do systemu ankiet Air New Zealand i wspólnie z innymi posłużą do sporządzenia nowych wyliczeń, m.in. ilości spalanego paliwa. Akcja ma miejsce na nowozelandzkim, międzynarodowym lotnisku Auckland i potrwa do 2 lipca. W "Czacie Czwórki" Weronika Puszkar opowie więcej na ten temat, sprawdzi też jak na ważenie reagują pasażerowie linii lotniczych. 

***

Na audycję z cyklu "Czat Czwórki" w poniedziałek (12.06) o godzinie 15.00 zaprasza Piotr Firan

pj

Czytaj także

Spaceruj, bo warto - może to przedłuży Twoje życie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 13:30
To, że aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, wie już chyba każdy. Doniesienia z USA potwierdzają, że krótki, nawet 10-minutowy spacer może przynieść korzyści zdrowotne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bungee Fitness. Wskocz w nową, sportową zajawkę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 18:00
Zwykły fitness jest passe. Fitness na trampolinach ma się bardzo dobrze, natomiast największą furorę robi ostatnio bungee fitness, czyli trening siłowy i zabawa w jednym z wykorzystaniem lin do bungee.
rozwiń zwiń