Jak zmienia się dla nas kolej?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 17:22
Remonty, objazdy, przesiadki, przewozy autobusowe to utrudnienia dla pasażerów i straty dla kolei. Jest to cena, którą podróżni płacą za modernizację infrastruktury dalekobieżnej. Jak się zmieni i czy faktycznie będziemy przemieszczać się szybciej i wygodniej?
Audio
  • W pociągu jak na pokładzie samolotu – będzie szybciej, z bardziej przejrzystym systemem informacji (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Grand Warszawski

Staramy się, żeby informacje o zmianach w rozkładach jazdy docierały do wszystkich. Mówimy o tym za pomocą stron internetowych i plakatów Mirosław Siemieniec 

- Te częstsze niż zazwyczaj zmiany w rozkładzie jazdy związane są z tym, że chcemy średnio co kwartał przekazać podróżnym zbiorową informację o tym, jak w najbliższych miesiącach będą kursowały pociągi - mówił  Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

- Wrześniowa zmiana łączy się z tym, że kończą kurs pociągi wakacyjne, a zaczynają pociągi szkolne - wyjaśniał. 

- Prowadzimy modernizację w prawie stu lokalizacjach na terenie całej Polski. Skala prac jest ogromna, dużo przed nami, ale zawsze priorytetem jest podróżny Mirosław Siemieniec 

- Pasażerowie dostrzegają to, że kolej się zmienia. Chce być nowoczesna i bardziej dostępna dla nich - zauważa Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP S.A. - Podrożni wybierają kolej i świadczą o tym wyniki przewozowe. W ostatnim półroczu z usług PKP Intercity skorzystało 21,5 mln osób - wskazywała. 

Jednocześnie goście Czwórki zwracali uwagę na to, że cały czas kolej stara się odpowiadać na potrzeby pasażerów wprowadzając nowe rozwiązania w strukturach przewozów pasażerskich. O jakich zmianach była mowa? O tym w nagraniu audycji. W "Czacie Czwórki" mówiliśmy także o tym, co już się zmieniło i w jaki sposób koleje będą rozwijały się w najbliższym czasie i ma co należy szczególnie zwrócić uwagę wybierając trasy dalekobieżne. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP S.A., Mirosław Siemieniec (rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.), Jakub Majewski z fundacji Pro Kolej

Materiał przygotował: Robert Malinowski 

Data emisji: 5.09.2018

Godzina emisji: 16.08

ac/kd

Czytaj także

Wagon ciszy, jak w Niemczech czy Szwajcarii

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 18:52
Masz dosyć słuchania historii całego życia współpasażerów? Denerwują Cię głośne rozmowy w przedziale albo muzyka. Wagon ciszy jest dla Ciebie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy kolej jest gotowa na sezon zimowy i święta?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 15:00
- Wszystkie nasze siły są zaangażowane, aby zmieniony rozkład jazdy został wprowadzony na czas i aby pociągi wyjeżdżały i docierały zgodnie z planem - mówił Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy rozkład jazdy na kolei. Sprawdź zanim wyruszysz w podróż

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 10:15
Nowe połączenia, więcej pociągów na popularnych trasach i kontynuacja inwestycji na torach. Od dziś obowiązuje nowy, zimowy rozkład jazdy. Wśród nowości znalazły się między innymi połączenia z Gdyni do Przemyśla i Rzeszowa. O nowym rozkładzie jazdy mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik prasowy PKP Mirosław Siemiec.
rozwiń zwiń