Polskie Radio
Section05
PKP Intercity

Nowe zasady rezerwacji miejsc. PKP Intercity wprowadza zmiany

Zmiany w rezerwacji miejsc oraz nowa opłata do biletów okresowych w PKP Intercity. Wraz ze zmianą rozkładu jazdy od 9 czerwca, PKP Intercity wprowadza zmiany w obowiązku rezerwacji miejsc w wybranych pociągach. Zniesienie dotychczasowych zasad przyniesie udogodnienia zwłaszcza dla pasażerów korzystających z przejazdów na długich trasach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport publiczny kolejnictwo PKP Intercity infrastruktura społeczeństwo POLSKA

PKP Intercity. Więcej miejsc w pociągach w długi czerwcowy weekend

Przed nami długi czerwcowy weekend, w trakcie którego Polacy chętnie wyruszą w podróże po Polsce. PKP Intercity przygotowuje się więc do wzmożonego ruchu pasażerskiego. Przewoźnik, już na etapie konstrukcji rozkładu jazdy, zaplanował uruchomienie dodatkowych połączeń, wydłużenie relacji części pociągów oraz wzmocnienia 174 pociągów 283 wagonami. Dodatkowo, na podstawie analizy frekwencji, zarządzono wzmocnienia 215 pociągów 323 wagonami.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Intercity podróże kolejnictwo

Polscy olimpijczycy na lokomotywach. Wyjątkowa inicjatywa

Do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu pozostało równo 100 dni. Na tory wyjadą lokomotywy PKP Intercity z okolicznościową grafiką nawiązującą do startu polskiej reprezentacji w tym najważniejszym sportowym wydarzeniu 2024 roku. Pojazdy z okleiną w narodowych barwach z hasłem "POWIEDZ TAK OLIMPIJSKIM EMOCJOM!" będą zachęcać do dopingowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA SPORT igrzyska olimpijskie PKP Intercity promocja PKOl Paryż 2024