Wagon ciszy, jak w Niemczech czy Szwajcarii

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 18:52
Masz dosyć słuchania historii całego życia współpasażerów? Denerwują Cię głośne rozmowy w przedziale albo muzyka. Wagon ciszy jest dla Ciebie.
Audio
  • Anna Zakrzewska z Biura Prasowego PKP Intercity opowiada o wagonach ciszy (Się mówi/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Informacja prasowa

Rozmowy wyłącznie szeptem, zakaz używania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych to podstawowe zasady, które już od połowy kwietnia będą obowiązywały w tzw. wagonach ciszy.

- Będzie to specjalnie wydzielony wagon - klasy drugiej, w której będzie panowała cisza - wyjaśnia Anna Zakrzewska z Biura Prasowego PKP Intercity. - W takim wagonie pasażerowie nie powinni rozmawiać. Zalecamy, żeby przed wejściem wyłączyć telefon czy inne urządzenia elektroniczne np. laptopy. 

Za podróż w ciszy nie zapłacimy dodatkowo, ale kupując bilet będziemy musieli wyrazić zgodę na panujące w wagonie zasady. Rozmówczyni Justyny Tylczyńskiej wyjaśnia skąd wziął się pomysł na cichy wagon i jakie konsekwencje będą czekały krnąbrnych pasażerów.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 30.03.2016

Godzina emisji: 15.30

pj

Czytaj także

Czy polskie koleje sprzyjają podróżom?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 16:30
Brudne toalety, opóźnienia i kłopoty z kupowaniem biletów przez internet – na to najczęściej narzekają podróżujący koleją słuchacze Czwórki. Co jeszcze jest do zrobienia?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gołębie pomogą zbadać powietrze w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 18:29
Z problemem zanieczyszczeń zmaga się wiele miast na całym świecie. Londyńczycy postanowili badać jakość powietrza z pomocą… gołębi.
rozwiń zwiń