Fachowcy potrzebni od zaraz. Gdzie ich szukać?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 17:00
Niedoróbki, fuszerki, przegrany wyścig z czasem, bałagan, straty finansowe. Zna to prawie każdy, kto kiedykolwiek odnawiał albo remontował mieszkanie.
Audio
  • Remont bez stresu i wpadek? Należy go dobrze zaplanować. Doradzają eksperci (Czat Czwórki)
Architekt Filip Domagała, Wiesław Skiba (prowadzący program Pogotowie remontowe Wieśka)
Architekt Filip Domagała, Wiesław Skiba (prowadzący program "Pogotowie remontowe Wieśka")Foto: Michał Piwowarek/Czwórka

Na dobrego wykonawcę trzeba poczekać. Kilka miesięcy, czasem nawet pół roku. Trzeba mieć to na uwadze, zanim zacznie się organizować remont Filip Domagała

Czy remont musi oznaczać katorgę i gdzie podziali się spece od wszystkiego, polskie "złote rączki"? - Na fachowca trzeba poczekać - mówił Wiesław Skiba, prowadzący program "Pogotowie remontowe Wieśka". - I niestety nie zawsze oznacza to, że trafimy na tych, którzy są najlepsi w swoim fachu. Wiele razy zdarzało mi się poprawić pracę po innej ekipie. Zazwyczaj brakuje tego "ostatecznego pociągnięcia pędzlem", to drobnostki, ale decydują o ostatecznym wyglądzie miejsca - wyjaśniał. 

Wszystkim zdarzają się wpadki. Jesteśmy tylko ludźmi. Zanim zainwestuje się pieniądze w nową zabudowę warto projekt drobiazgowo rozrysować i omówić Wiesław Skiba

- Remont warto dobrze zaplanować. Większość moich klientów nie zdaje sobie sprawy, że na wykonanie projektu, czy zamówienie materiałów potrzeba czasu. Myślą, że wszystko dostępne jest od ręki - tłumaczył Filip Domagała, architekt z Domagała Design.

Gdzie szukać fachowców? Co trzeba wiedzieć zanim zainwestuje się w renowację wnętrza? Jak sprawić, żeby remont był mniej stresujący? I ile to wszystko kosztuje? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Robert Malinowski

Goście: Wiesław Skiba (prowadzący program "Pogotowie remontowe Wieśka", Filip Domagała (architekt, Domagała Design)

Data emisji: 29.11.2018

Godzina emisji: 15.10

ac/kul

Czytaj także

Do It Yourself po polsku. Jak zostać majsterkowiczem?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 10:15
- Majsterkujemy z pomalowanymi paznokciami, starając się być w tym wszystkim kobiece. Poza tym, co robimy na co dzień, mamy też inne zajawki: oglądamy seriale i gadamy o typowo babskich sprawach - mówiła Barbara Sowa, współautorka książki "Majsterki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trendy w polskim designie. Kiedy biała ściana nie wystarcza

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 10:30
Do łask wraca boazeria ścienna. Coś, co jeszcze niedawno kojarzyło się z kiczem i okresem PRL-u, dziś jest jednym z najmodniejszych rozwiązań dekoratorskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Remont po polsku. Jak znaleźć dobrych fachowców?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 17:27
Źle zamontowane okna, odstające płytki kuchenne, krzywo przytwierdzone panele podłogowe - to problemy osób, które zmagają się z remontem. - Dobrych fachowców najłatwiej znaleźć dzięki poleceniom znajomych i rodziny - mówił Wiesiek Skiba, specjalista remontowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Remont od podstaw. Od czego zacząć domowe D.I.Y.?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 19:13
- Czasem trzeba najpierw wyremontować własne życie, żeby wziąć się za remont mieszkania - mówi Anna Kowalska, autorka bloga Lejdi in de Remont.
rozwiń zwiń