"Zaplątani" - najdroższa animacja w historii kina?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 20:21
Coraz więcej kinowych przebojów tworzy się z wykorzystaniem nowych technologii. Prym wiedzie technologia CGI, czyli animacja komputerowa za pomocą której grafika zamienia się w płynny obraz, który oglądamy na ekranie. 
Audio
  • O filmie, który zdeklasował "Toy Story" i "Minionki" (TOP/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: NAZRUL NAIM BIN NAZMI/Shutterstock

Kiedy myślimy o wysokobudżetowych produkcjach, w których wykorzystana została ta technika na myśl przychodzą nam takie produkcje jak "Avatar", "Avengers", czy "Gwiezdne Wojny".

Tymczasem jedną z najdroższych produkcji okazuje się animacja studia Disney'a pt. "Zaplątani" ("Tangled") z 2010 roku w reżyserii Glena Keane'a, której budżet wynosił 260 mln dolarów (dla porównania jeden z najbardziej kasowych filmów "Piraci z Karaibów" miał budżet 300 mln dolarów).

Animacja, której fabuła oparta została o baśń braci Grimm opowiadającą o dziewczynie zamkniętej w wysokiej wieży, zarobiła prawie 592 mln dolarów. Na co przeznacza się tak wysoki budżet w filmach pozbawionych scenografii i aktorów? Więcej na ten temat w nagraniu. Tematem zajął się Mateusz Gołębiewski.

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 4.09.2019

Godzina emisji: 18.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Druk 3D. Jak stworzyć w domu nowy świat?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 11:00
Kiedy się pojawił, fani nowych technologi aż wstrzymali oddech. Minęło kilka lat i dziś druk 3D jest prawie wszędzie - w medycynie, architekturze, inżynierii, prototypowaniu i życiu codziennym. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wachlarz kontra klimatyzacja. Czym chłodzić się w upały?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 09:00
- Jeżeli szukamy małego, szybkiego i taniego rozwiązania na ochłodzenie się, możemy kupić tzw. "ręczne śmigiełka" zasilane paluszkami - mówi Mariusz Żebrowski, ekspert RTV/AGD. - Dostępne są też mini-wentylatory, które można podłączyć do telefonu, do laptopa albo tabletu i które sprawdzają się podczas letnich podróżym na przykład komunikacją miejską - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka na ostatnim przystanku Lato z Radiem Festiwal 2019

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 07:00
Plenerowe studio Czwórki, spotkania ze słuchaczami i elektryzujące koncerty – posłuchajcie i obejrzyjcie, co działo się podczas wielkiego finału imprezy Lato z Radiem Festiwal 2019.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauszne, douszne, z kablem, czy bez? Jak wybrać słuchawki?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 19:42
Jakimi parametrami kierować się, gdy szukamy odpowiednich słuchawek? Które słuchawki są najbardziej niebezpieczne dla naszego ucha? 
rozwiń zwiń