Jak znalezc mieszkanie w czasie pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 19:24
Kolejne obostrzenia związane z wirusem znikają, ale wiele osób wciąż niechętnie opuszcza swoje mieszkania. A co jeśli potrzebują kupić nowe? 
Audio
  • Wirtualny spacer i streaming. Tak wynajmiemy mieszkanie (TOP/Czworka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Gorodenkoff

Dla niezdecydowanych - wirtualny spacer

Niektórym studentom powoli kończą się umowy najmu na ten rok. Co zrobić, żeby nie jeździć do każdego interesującego nas lokalu? Okazuje się, że coraz częściej możemy skorzystać z oglądania ofert mieszkań online. Deweloperzy oferują ostatnio zwiedzanie nieruchomości online, czyli wirtualny spacer lub wideokonferencję z przewodnikiem. Jak mówił doradca nieruchomości Jarosław Krawczyk, wirtualne spacery znane, stały się wyjątkowo popularne w czasach pandemii.

Oszczędność czasu bez wychodzenia z domu

- Potrzeby klientów zmieniły się, ze względu na okoliczności - tłumaczył. - Pośrednicy nieruchomości łączyli się za pośrednictwem popularnych komunikatorów w ten sposób oprowadzając zainteresowanych po mieszkaniu. To jak mówił, oszczędność czasu. Bez wychodzenia z domu możemy obejrzeć wiele mieszkań. Potencjalni najemcy nie muszą dojeżdżać. Komunikator dużo lepiej niż opis i zdjęcia pokazuje rozkład mieszania i jego standard. Jego zdaniem nie zastąpi to na razie tradycyjnego modelu oglądania mieszkań, ale pozwoli wyselekcjonować, te, które najbardziej nas interesują.

Wirtualny spacer to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują lokum za granicą.Czym różni się streaming mieszkania od wirtualnego spaceru? I czy możemy obejrzeć w sieci mieszkanie, które nie istnieje? O tym w rozmowie z gościem Czwórki.

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gosc: Jarosław Krawczyk (Otodom)

Data emisji: 1.06.2020

Godzina emisji: 18.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Domowe DIY. Jak zrobić samodzielnie dywan?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 13:20
Wystarczy lina i klej - i możemy zrobić własny dywan. - Z tych dwóch rzeczy można stworzyć także podkładki pod talerze i kubeczki, miski, pojemniki na przybory szkolne, czy doniczkę - mówiła Edyta Subik z Origamifrog.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwiatki w puszkach po kukurydzy

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 12:07
- Warto zadbać, żeby nasze puszki były w środku białe, czyli powleczone warstwą antykorozyjną - mówi Judyta Kąkol z Pracowni RE.  W Czwórce podpowiada, które puszki wybierać, nie zagladając do środka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

DIY Hamak - jak zrobić go samemu?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 13:29
Nawet jeżeli nie mamy ogrodu, możemy powiesić go na balkonie lub w mieszkaniu. Bo któż nie marzy o chwili relaksu we własnoręcznie wykonanym hamaku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostań w domu". Co słychać u gwiazd w czasie pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 20:37
Akcja #zostańwdomu trwa. Widać to w mediach społecznościowych, gdzie aktorzy blogerzy, sportowcy i muzycy wrzucają zdjęcia i wideo, dzieląc się tym, w jaki sposób spędzają czas w swoich czterech ścianach. Kogo odwiedzimy tym razem?
rozwiń zwiń