Kliny napowietrzające w miastach - jak to działa?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 11:07
Czy dobre planowanie miasta pomaga w oczyszczaniu powietrza? Kliny zapowietrzające to pasy zieleni pozbawione wysokiej zabudowy.
ekologia
ekologiaFoto: shutterstock

Po godz. 18.05 sprawdzimy, jak działają tzw. kliny napowietrzające w miastach. To pasy zieleni pozbawione wysokiej zabudowy, które są umiejscowione promieniście od centrum do przedmieścia miasta i umożliwiają lepszą wymianę powietrza z otoczeniem aglomeracji. Mają je m.in. Warszawa, Kraków czy Lublin. Z roku na rok są one jednak coraz bardziej zabudowywane.

Czytaj także:

Program rozpoczniemy jednak od zerknięcia na Facebooka. Czy zbliża się koniec możliwości darmowego użytkowania tej aplikacji na smartfonach? Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że pakiety komórkowe, które oferują zerowy transfer danych podczas korzystania z mediów społecznościowych, są sprzeczne z postanowieniem o neutralności sieci.​ Co z osobami, które mają wykupione takie usługi? To sprawdzimy w Czwórce. 

Przetestujemy także aplikację "Among US". To gra, która podobno podbija internet. Na czym polega?

***

Na audycję "TOP Trochę Optymizmu po Południu" zapraszamy w środę (28.10) po godz. 18.00, program poprowadzi Kuba Marcinowicz. 

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

E-uzależnienie. Jak uwolnić się od życia w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 20:53
W wirtualnej rzeczywistości spędzamy długie godziny, bezrefleksyjnie scrollując treści. W Czwórce sprawdziliśmy, jak ustrzec się przed netoholizmem. - Jeśli uda nam się odstawić nowe technologie i zaczniemy rozmawiać z ludźmi, nasz mózg zacznie odpoczywać - mówił Maciej Dębski, szef fundacji  "Dbam o mój zasięg".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec instahejtu? Serwis chce blokować komentarze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 14:03
Instagram chce blokować negatywne komentarze. Serwis testuje nowe - oparte na sztucznej inteligencji - funkcjonalności, które mają pomóc w walce z cyberprzemocą i internetowym hejtem.
rozwiń zwiń