Targi CES 2023. Telewizor na baterię i auto, które zmienia kolor

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2023 15:00
Consumer Electronics Show - w skrócie CES - to największe targi elektroniki, które rokrocznie odbywają się w Stanach Zjednoczonych. Co przyniosła ostatnia odsłona imprezy?
Bezprzewodowy telewizor, inteligentna deska do krojenia i piekarnik z funkcją live-streaming - to najdziwniejsze produkty targów CES 2023 (zdj. ilustracyjne)
Bezprzewodowy telewizor, inteligentna deska do krojenia i piekarnik z funkcją live-streaming - to "najdziwniejsze" produkty targów CES 2023 (zdj. ilustracyjne)Foto: DisobeyArt / Shutterstock

- Także w świecie nowych technologi rozpoczyna się postpandemiczny czas. Prezentowane na targach produkty i rozwiązania w dużej części po prostu dostarczały radości - relacjonuje z Las Vegas Michał Mielnik, redaktor "VideoTesty.pl". 

W moim odczuciu targi były bardzo interesujące, ponieważ producenci zaprezentowali wiele nowych i zaskakujących technologii - ocenia Piotr Gołąb z magazynu "IT Reseller". - Zobaczyliśmy pierwszy w historii prawdziwie bezprzewodowy telewizor na baterie, który można przyczepić sobie do szyby. W sektorze motoryzacyjnym pokazano pojazdy elektryczne i osobiste urządzenia mobilne do stosowania na lądzie, w powietrzu i na morzu. - Dużym zainteresowaniem gości cieszył się samochód, który zmienia kolor, choć jeśli chodzi o możliwości wprowadzeni go na drogi, to będą one mocno ograniczone - przyznaje Michał Mielnik. Do stworzenia takiego pojazdu inżynierowie wykorzystali technologię E Ink, która od lat wykorzystywana jest w e-bookach. To krok w kierunku personalizacji pojazdu, ale też zwiększenia wydajności napędu elektrycznego.  

Tematem przewodnim tegorocznej imprezy była technologia, która rozwiązuje największe wyzwania świata. Ale oprócz przezroczystych telewizorów i "konceptów motoryzacyjnych", producenci zaprezentowali też ekrany MICRO LED i najnowsze procesory dla laptopów i desktopów. - Pojawiła się też zapowiedź nowych procesorów z dodatkowym cache, wykonanym w technologii X3D Cache, które wpłyną na wydajność sprzętu - wyjaśnia Piotr Gołąb.

Posłuchaj
14:46 CZWÓRKA TOP - ces 09.01.2023.mp3 CES 2023 - podsumowanie targów w Las Vegas (TOP/Czwórka)

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzący: Mateusz Kulik

Goście: Piotr Gołąb (szef laboratorium magazynu "IT Reseller"), Michał Mielnik (redaktor "VideoTesty.pl", Las Vegas)

Data emisji: 09.01.2023

Godzina emisji: 18.15

kul

Czytaj także

Czy można zniknąć z sieci i jak się do tego zabrać?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 18:50
To, że wielkie koncerny technologiczne i giganci społecznościowi zbierają na nasz temat mnóstwo informacji - wiadomo nie od dziś. Ale ciągle nie wiadomo, jak skutecznie i na stałe "wylogować się" z internetu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobre letnie zdjęcie. ISO, przysłona, migawka - ustaw parametry dobrej fotki

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2022 11:35
Wiosna i lato to czas, gdy zdjęcia robimy chętniej i częściej. Utrwalamy wakacyjne wspomnienia, publikujemy portrety w mediach społecznościowych. Portrecista Adrian Norbert Cuper podpowiada, co zrobić, aby wakacyjnych zdjęć nie popsuło nam letnie słońce. 
rozwiń zwiń