Del-M wygrał "Wydaj płytę z Będzie głośno!". "Płyta to idealna nagroda"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2023 10:00
Del-M czyli Marcin Jankowski to zwycięzca szóstej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". - Teraz się cieszę, bo w końcu jest szansa zrobić coś pełnego - przyznał w Czwórce po ogłoszeniu wyników. - To jest dla mnie bardzo ważne. Płyta to pełnia wyrazu.  
Del-M, Marcin Jankowski, zwycięzca szóstej odsłony Wydaj płytę z Będzie głośno
Del-M, Marcin Jankowski, zwycięzca szóstej odsłony "Wydaj płytę z Będzie głośno!" Foto: Martyna Ogonek/Czwórka
 • W szóstej odsłonie konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" zwyciężył Del-M, czyli Marcin Jankowski. To on wyda cyfrowy album z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia, zagra koncert w Czwórce i pojedzie na warsztaty "Sklejam słowa". 
 • Artystę doceniło też jury ZAiKS-u, partnera konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!", przyznając nagrody za teksty i muzykę. Marika i Rafał Bryndal napisali: "W tym jest siła. I prawdziwe spotkanie między twórcą i odbiorcą". 
 • Del-M to powiew świeżości na polskiej rapowej scenie.
 • Marcin Jankowski zaczął tworzyć w wieku 9-10 lat. Od 4 lat robi to na poważnie. Współpracuje z Szogunem i Bartkiem Tkaczem. 
 • Artysta pisze teksty i muzykę. Liczy na moc koncertów z grupą swoich muzyków - Del-M Live Band. 

Dziś poznaliśmy zwycięzcę szóstej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" - to Del-M, czyli Marcin Jankowski. Spośród 168 zgłoszeń i 1400 nadesłanych piosenek to właśnie Del-M został wybrany laureatem. Ten młody artysta to powiew świeżości na polskiej rapowej scenie. Od lat pisze swoje teksty, rapuje i produkuje muzykę, którą można skwitować frazą "coming of age". To Del-M wyda cyfrową płytę z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia, zagra w Nowym Roku koncert w Czwórce i pojedzie na warsztaty tekściarskie "Sklejam słowa". Marcin Jankowski zdobył też nagrody przyznawane przez ZAiKS. 

Del-M zwycięzcą "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

- Ta wygrana w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!" to duże wydarzenie w moim życiu, ale nauczyłem się podchodzić do wszystkiego z dystansem by nie oszaleć - mówi Del-M, Marcin Jankowski, zwycięzca szóstej odsłony "Wydaj płytę z będzie głośno!". - Teraz się cieszę, bo w końcu jest szansa zrobić coś pełnego. To jest dla mnie bardzo ważne. Płyta to pełnia wyrazu - dodaje.

Marcin Jankowski już w wieku 9-10 lat zaczynał tworzyć muzykę z gitarą. Pierwszy tekst rapowy napisał w wieku 11 lat. Od 2019 współpracuję na stałe z dwoma producentami - z Szogunem i Bartkiem Tkaczem.
- Myślę, że ten 2019 rok to start robienia tego na poważnie - ocenia artysta. - Dla mnie robienie muzyki i tekstu jest nierozłączne. Zaczynam od tekstu, on jest dla mnie bardzo istotny. Tekst to jest najbardziej bezpośredni sposób wyrazu. Gdyby muzyka nie była istotna to bym pisał książki. Dla mnie jest ona istotna - jak każde słowo wybrzmi, jak jest połączone z brzmieniem, ekspresją. 

Del-M // Kawalerka/Del-M 

Materiał muzyczny, który Del-M zgłosił do konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" to nowe kompozycje, nigdzie niepublikowane. - Od tych czterech lat numerów się namnożyło, w szufladzie jest ich sporo. Do konkursu wybraliśmy najświeższe. Nie myśleliśmy, że to jest jakaś całość, płyta. Mnóstwo utworów się dalej robi - zdradza gość Damiana Sikorskiego.


Posłuchaj
52:05 2023_11_24 20_02_34_PR4_Bedzie_glosno.mp3 O swojej muzyce, tekstach, inspiracjach i znaczeniu wygranej w "Wydaj płytę z Będzie głośno!" opowiada Del-M, zwycięzca Czwórkowego konkursu (Będzie głośno/Czwórka)

 

"Mi chodzi o wydanie płyty"

Na informację o Czwórkowym konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!" Marcin Jankowski trafił w mediach społecznościowych. - Dziś rap przeszedł do muzyki popularnej, raper nie jest już outsiderem. Nie miałem problemu, by zgłosić się do konkursu - mówi. - Lepiej jest coś robić, niż nie robić. Mi chodziło o wydanie płyty. To idealna nagroda. 

Marcin Jankowski przyznaje, że najbliższe kilka dni z pewnością spędzi w studiu, jeszcze raz popatrzy na wszystkie utwory, by stworzyć z nich spójną historię na album. Ma też nadzieję na moc koncertów w nadchodzącym roku. Pierwszy zagra w Czwórkowym studiu w 2024 roku. 

Del-M i live band

Ciekawostką jest, że jako raper Del-M nie występuje z didżejem, a z live bandem. Del-M Live Band prezentuje na żywo wszystkie utwory Del-M w instrumentalnych aranżacjach. W skład zespołu wchodzi grupa muzyków, absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi: Jan Załęski (gitara), Tomasz Maniak (perkusja), Dominik Jamal Róg (bas), Grzegorz Tomkowski (klawisze). 

- Dziś raperów występujących z live bandami jest coraz więcej. Dla mnie taki występ to duża frajda. Sam też wolę brzmienia żywych instrumentów. Dostaję coś innego niż na płycie - mówi gość Czwórki. 

Del-M // Scenariusze/Del-M


Marcin Jankowski dziś najlepiej czuje się w hip-hopie, ale ten gatunek jest jedynie częścią muzyki, której słucha. - On daje niesamowicie dużo możliwości. W Polsce wciąż można zrobić dużo rzeczy, których nikt jeszcze nie zrobił - ocenia i przyznaje, że wśród muzyków, których słucha i inspiruje się są: Kendrick Lamar, Tyler the Creator, Mac Miller czy BROCKHAMPTON, a również Ten Typ Mes, Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Kuba Więcek. 

Więcej o "Będzie głośno!"

Do tej pory w ramach audycji "Będzie głośno!" i jej konkursu ukazało się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia dziesięć płyt: Ms. Obsession "Manekin", Marta Zalewska "Marta Zalewska", Sara Kordowska "Wszystko i nic", Myasta "Na dobrym kursie", WRONA "Sen o smaku lukrecji", a także płyta winylowa "The Best of Będzie głośno!" oraz składanki: "Będzie głośno!", "Będzie głośno! vol. 2", "Będzie głośno! vol. 3", "Będzie głośno! vol. 4".

Partnerami konkursu są: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART.

Wydaj płytę z Będzie głośno! Regulamin.pdf

"Wydaj płytę z Będzie głośno!" w liczbach:

 • Wydaliśmy 5 płyt długogrających
 • 48 zespołów znalazło się na składankach
 • Blisko 1000 zespołów, wokalistek, wokalistów, instrumentalistów zgłosiło się do konkursu
 • Każdego roku konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych twórców z całej Polski
 • Pierwsza edycja - 108 zespołów, prawie 1000 piosenek
 • Druga edycja - 169 zespołów, ponad 1300 piosenek
 • Trzecia edycja - 189 zespołów, ponad 2000 piosenek
 • Czwarta edycja - 268 zespołów - ponad 3000 piosenek
 • Piąta edycja - ponad 1500 piosenek

Posłuchaj:

"Będzie głośno!" - pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy.

Aby znaleźć się w audycji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo, mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i minikoncercie akustycznym. Lista przebojów "Będzie głośno!" zamieszczona jest na stronie internetowej Czwórki. Słuchacze mogą oddawać głosy na zespół, który przypadnie im do gustu, a przede wszystkim codziennie mają dostęp do playlisty z młodymi artystami. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe, biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością. W 2022 roku na listę przebojów audycji "Będzie głośno!" zagłosowało prawie 80 tysięcy słuchaczy Czwórki.

Spotkania z artystami, którzy mają już na koncie sukcesy sceniczne i wydawnicze, to nieodłączna część audycji "Będzie głośno!". Do udziału w programie zapraszani są uznani muzycy, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami, podpowiadają debiutantom, jak odnaleźć się w przemyśle muzycznym i na co zwrócić uwagę, budując swoją karierę muzyczną.

Koncerty w studiu Czwórki - transmitowane na żywo, zagrane 100% live z pełną techniką, profesjonalnym nagłośnieniem, oświetleniem i publicznością są szansą zaprezentowania swojej twórczości szerszej publiczności. Koncerty są udostępniane na stronie Czwórki oraz w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Del-M (Marcin Jankowski) 

Data emisji: 24.11.2023

Godzina emisji: 20:15

pj/ans

Czytaj także

Weronika Serocka i "Sklejam Słowa". Warsztaty, na których powstają piosenki

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2023 11:04
Jedną z nagród w Czwórkowym konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!", którego wyniki poznamy 24 listopada, jest udział w warsztatach "Sklejam Słowa", które od lat organizuje Weronika Serocka. Czwórkowy gość podkreśla, że "Sklejam Słowa" to miejsce, w którym powstają piosenki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Del-M zwycięzcą "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2023 20:16
W szóstej odsłonie konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" zwycięzcą został Del-M. Rapowy artysta wyda cyfrowy album z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia, zagra koncert w Czwórce i pojedzie na warsztaty "Sklejam słowa". Muzyka doceniło też jury ZAiKS-u. 
rozwiń zwiń