Marcin Gładki i jego dzieła sztuki "na chwilę"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 17:40
Marcin Gładki tworzy kompozycje kwiatowe. - To wymaga dużo pracy, a wiem, że jej efekt będzie bardzo ulotny, krótkotrwały. Ale to jest właśnie najpiękniejsze: możemy wydobyć atrakcyjność danej rośliny dla kogoś konkretnego, na jeden szczególny moment - mówił gość Czwórki.
Audio
  • O swojej pracy i jednocześnie pasji opowiada Marcin Gładki (Artystyczny Wybieg/Czwórka)
Ula Kaczyńska, Marcin Gładki i Katarzyna Cygler w studiu Czwórki
Ula Kaczyńska, Marcin Gładki i Katarzyna Cygler w studiu CzwórkiFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

Natalia Grądzka 1200x660.JPG
Sztuka Natalii Grądzkiej - koła, barwy i Skandynawia

Marcin Gładki swoje prace tworzy z kwiatów, a w twórczości wykorzystuje zarówno przyrodę jak i tradycję. Jego specjalnością są nie tylko zwykłe kompozycje kwiatowe, ale także… wianki, czy ozdoby do nakryć głowy. - Urodziny, imieniny, dzień kobiet - ludzie poszukują pięknych kwiatów nie tylko na wesele. Zachęcam jednak, by obdarowywać się nimi bez okazji, to zawsze działa, sprawia przyjemność i wywołuje uśmiech - mówił gość Czwórki. Podkreślał, że jego wianki - tworzone w odpowiedniej stylistyce i kolorystyce - często wykorzystywane są podczas sesji zdjęciowych. I to nie tylko przez kobiety. - Chciałbym, by ta granica, że wianki przeznaczone są wyłącznie dla pań, się zatarła. Wianek dla mężczyzny to wyzwanie, ale to możliwe - mówił Gładki.

Marcin Gładki Wiosną warto wykorzystywać jaskry. To kwiaty w przecudnych kolorach i do tego całkiem trwałe. Sięgajmy także po tulipany, nie ograniczając się jednak wyłącznie do żółtych.

Gość Czwórki opowiadał także o zdobieniach na Wielkanoc 2017. - Dekorując dom warto wykorzystywać sezonowe rośliny: świeże gałązki brzozy, albo forsycje. To subtelne ozdoby, a dziś wszystko zmierza w kierunku natury, zatem im bardziej naturalnie, tym lepiej - mówił Gładki. Z nagrania audycji dowiecie się też, jak zaczęła się jego przygoda z kwiatami i jak każdy z nas może podążyć tą ścieżką. Marcin Gładki mówił także m.in. jak planuje rozwijać swój kwiatowy biznes i jakie rynki, po polskim, zamierza podbić.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzące: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Gość: Marcin Gładki (stylista dekorator, bukieciarz)

Data emisji: 16.04.2017

Godzina emisji: 12.15

kd/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Gzyra. Co zrobić, kiedy nie dzwoni telefon?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 14:00
- Jestem przekonana, że przynajmniej raz w życiu każdy aktor mierzy się z zawodowym zastojem. U jednych trwa to krócej, u innych dłużej. Ale chyba każdy z nas boi się momentu, w którym telefon przestaje dzwonić - mówi Anna Gzyra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Skrzynecka: nie tworzę światów na żądanie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 13:00
- Zawód, który wykonuję sprawił, że nawet kiedy wybieram się do teatru jako widz patrzę na sznurówki w butach u aktorów - śmieje się Julia Skrzynecka i zdradza tajniki pracy scenografa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprzeciętni słuchacze Czwórki. Antoniusz Dietzius był pierwszy!

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 17:00
W 2005 roku został laureatem pierwszej edycji Plebiscytu Nieprzeciętni. - Byłem uczniem liceum w Muszynie i zaraziłem całą moją klasę miłością do teatru muzycznego. Moją kandydaturę zgłosiła koleżanka z ławki, sama zaś nagroda pozwoliła uwierzyć w słuszność moich wyborów - wspomina Antoniusz Dietzius. 
rozwiń zwiń