Malarstwo, dźwięk i moskiewsko - krakowski teatr

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 16:57
W studiu Czwórki pojawi się Jakub Słomkowski, malarz, performer, muzyk. Porozmawiamy także z Anną Siek, absolwentką Moskiewskiej Szkoły Teatralnej.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/thanasus

W samo południe w studiu Czwórki zagości Jakub Słomkowski, który w swojej twórczości, oprócz malarskiego pędzla, posługuje się także dźwiękiem. Jest członkiem Stowarzyszenia "Nie z Tej Bajki", działającego na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego oraz jednym z założycieli grupy twórczej Parque-no. Jest pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia Kolacja na Hucie, które nieprzerwanie odbywa się od 2007 roku.

Zaś po godz. 13 gościć będziemy Annę Siek. Absolwentka Moskiewskiej Szkoły Teatralnej STD oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, studiowała także m.in. w Rzymie. Dziś jest aktorką krakowskiego Teatru Sztuka na Wynos. Wraz z początkiem 2017 roku rozpoczęła też współpracę aktorską z Teatrem Scena STU w Krakowie.

***

Na "Artystyczny wybieg" w niedzielę (3.12) w godzinach od 12.05 do 14.00 zapraszają Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler.

kd/ag

Czytaj także

Człowiek kontra natura. Sztuka zaangażowana Diany Lelonek

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 17:06
- W moich pracach najważniejsze jest dla mnie to, by przy pomocy nośnika, jakim jest sztuka wizualna, opowiadać o rzeczach ważnych: z którymi się nie zgadzam, albo o których warto mówić i je pokazywać - tłumaczyła Diana Lelonek, artystka, która tworzy w nurcie bio-art.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ebru, czyli malowanie na wodzie. "Trzeba myśleć warstwami"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 10:00
Ebru polega na odpowiednim nanoszeniu farb na powierzchnię cieczy, którą sporządza się w specjalnym naczyniu, mieszając wodę z substancją zagęszczającą. - Potem wzór przenosimy na papier - mówiła Marta Puchłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dryfujące perseidy, meduzy i trzepot ptasiego serca - prace malarskie Kamili Kraus

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 14:54
- W malarstwie, które uprawiam pojawiają się motywy kamieni szlachetnych, zapiski wspomień z podróży, odbiór abstrakcyjny pejzażu. Wrażenie i to, co obserwuję. Natura jest nieodzownym elementem moich prac - mówiła artystka Kamila Kraus. 
rozwiń zwiń