X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Baltazar Fajto: poprzez fotografię szukam samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 14:18
- Uważam, że nostalgia ma bardzo duży wpływ na to, w jaki sposób postrzegamy świat. To rzutuje na każdą płaszczyznę naszego życia - mówił fotograf i podróżnik Baltazar Fajto.
Audio
  • Baltazar Fajto – opowiadanie o świecie za pomocą fotografii (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Baltazar Fajto
Baltazar FajtoFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

Artysta wziął udział w Eastreet 4 - jednej z największych inicjatyw promującej prace młodych twórców łamiących stereotypy na temat krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Opowiedział o niej w rozmowie z Katarzyną Cygler.

- Dopóki nie zacząłem podróżować na Wschód byłem przekonany, że Polska to Europa Środkowa. Później spędziłem jakiś czas w Rosji i muszę przyznać, że dużo łatwiej pod względem mentalności było mi zrozumieć Moskwian, niż Portugalczyków. Dziś widzę, że niektóre narody dzieli dystans większy niż kilometry - opowiadał.

- Kluczem wzięcia udziału w konkursie było miejsce, w którym robione były zdjęcia. Ja dostałem się do niego z moimi pracami ze Stambułu. Fotografie były próbą zmapowania tego terytorium, innego uchwycenia, zmiany wizualnego komunikatu - wyjaśniał. 

Co fotografował w Stambule? Czy współczesny fotograf musi kierować się trendami? Na jakim sprzęcie pracuje i czy da się robić zdjęcia na przeterminowanych kliszach fotogragicznych? Na czym polegał projekt "Saudade" i co określa ramy fotografii? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Baltazar Fajto (artysta i podróżnik)

Data emisji: 23.09.2018  

Godzina emisji: 12.05

ac/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fotografowanie przyrody to skracanie dystansu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 18:15
- W fotografii przyrodniczej ważne jest, aby zwierzęta nam zaufały. Przez tysiące lat wyrządzaliśmy im krzywdę i teraz strach przed nami mają w genach. Musimy zaskarbić sobie ich zaufanie - mówi w "Stacji Kultura" Łukasz Bożycki, fotograf przyrody i zwycięzca prestiżowego konkursu fotografii przyrodniczej Asferico.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Zgierska i fotografie, które "bolą"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 12:04
Marta Zgierska jest jedną z najwybitniejszych polskich fotografek najmłodszego pokolenia. Jakie są jej metody pracy i na czym polega "szczerość fotografii"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Zimowski: reżyserem moich zdjęć jest miasto

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 14:09
Współczesne europejskie miasto to wielki, żywy organizm. Tytułowy "Jeden", to pojedynczy człowiek, który ginie w jego architekturze, akceptuje miasto i dostosowuje się do jego rytmu. 
rozwiń zwiń