Malarstwo, muzyka i multimedia - młoda sztuka niezależna

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 14:59
Porozmawiamy z malarką Martą Wawrzak-Szczawińską oraz wokalistką SKY, która wydaje kolejną płytę i przedstawimy Mateusza Dziekońskiego, który tworzy reklamy motoryzacyjne.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mynameislisenok

Marta Wawrzak-Szczawińska należy do Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Szczecinie. Jej malarstwo, to dwie różne ścieżki - realizm w malarstwie olejnym oraz abstrakcyjne malarstwo akrylowe techniką pouringu. W Czwórce artystka opowie o swoich obrazach. 

Zaprosimy także na rozmowę ze SKY, czyli Sorrow Kills Youth – to polska artystka sceny niezależnej. Do 2017 roku współtworzyła grupę Evvolves, aa od trzech lat prowadzi karierę solową. Pierwszy album "lullabies" ukazał się nakładem wytwórni Trzy szóstki. Po dwóch latach w 2019 SKY powróciła z płytą "prey", na której usłyszymy kombinację dream popu z synthwavem, z elementami nois'u i elektroniki.

przedstawimy także Mateusza Dziekońskiego. Stworzył setki reklam, dziesiątki teledysków i filmów modowych, ale najbardziej lubi projekty łączące jego pasje operatorską i motoryzacyjną. Jest autorem zdjęć do wielu reklam samochodowych. Uwielbia pracę na formatach analogowych, ale jest też na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

***

Na audycję "Artystyczny wybieg" zapraszamy w niedzielę (22.03) po godz. 15.05. Program prowadzi Katarzyna Cygler.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka malarstwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Targowisko Sztuki - tam poznasz klienta i odpowiesz na dziwne pytania

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:36
- Targowisko Sztuki jako wydarzenie dla studentów jest dosyć wyjątkowe - Zuza Jankowska, absolwentka grafiki. - Często jest to pierwsza szansa na to, by sprzedać pracę i móc skontaktować się z odbiorcami - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym pachnie duftart? Jak wygląda zapach?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 14:46
Duftart to połączenie dwóch rodzajów sztuki: malarstwa i perfumiarstwa. Justyna Neyman od lat ilustruje zapachy, stawia na umowność. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Kozłowski: świadomy artysta konfitur szuka zawsze

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 13:19
- Kiedyś jeden z profesorów, nikt dokładnie nie pamięta który, wszedł do pracowni malarstwa Andrzeja Tobisa i Dominiki Kowyni i powiedział, że tu studenci dowiadują się tego, gdzie są konfitury - opowiada gość Czwórki i zaprasza na wystawę prac z tej pracowni do BWA Zielona Góra. 
rozwiń zwiń